Covid-19 tedavisi için geçen hafta Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu.

Ercengiz taburcu olduktan sonra, eşi Hülya Ercengiz ve oğlu Mehmet Ali Ercengiz ile birlikte Burdur’daki evine geldi. Ercengiz’i evine gelişinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

Evinin önünde gazetecilere açıklama yapan Ercengiz “Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesi’ne sevkimiz gerçekleşmişti. Bugün itibariyle de taburcumuzu gerçekleştirdi doktorlarımız. Şükürler olsun genel sağlık durumumda herhangi bir sıkıntı yok. Fakat hastalığa bağlı olarak yorgunluk, halsizlik, bitkinlik gibi sıkıntılarım bir kaç gün daha devam edeceği için evde dinlenerek tedavimin daha uygun olduğuna kanaat getirdi oradaki değerli hocalarımız” dedi.

Tedavi sürecinde hem Burdur Devlet Hastanesi’nde hem de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde her türlü medikal desteğin verildiğini aktaran Ercengiz “zor bir hastalık, her kişiye göre farklılık gösterebilen, hem semptomları hemde hastalığın seyri açısından gerçekten sıkıntılı bir hastalık. Ön şart korunmak, tedavi olmak. Elbette artık Tıp olanaklarından mümkün gibi gözüküyor ama hastalıktan korunmak öncelikli şartımız olsun. Ben herkese şifalar diliyorum. Çünkü şunu unutmamak lazım, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bir tek nefesin bile kıymetini bilelim. Lütfen sevdiklerimiz için tüm uyarılara riayet edelim. Kurallara uyalım. Hepinizi seviyorum. Bu süreç içerisinde arayan, soran destek olan ve her türlü sosyal medya üzerinden bizlere ulaşmaya çalışan fakat benim de bire bir yanıt veremediğim, arkadaşlarımın, eşimin yanıt verdiği telefonlarla da herkesten haberdarım. Herkese de çok çok teşekkür ediyorum. Sizleri seviyorum, sağlıklı günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in 6 Kasım günü yapılan covid-19 testi pozitif çıkmış ve evinde tedavisi devam ederken oksijen satürasyonunun (kan oksijen doygunluğu) düşmesi üzerine önce Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, Ercengiz 15 Kasım günü ise ileri tetkik ve tedavi için Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmişti.