Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Uzay Çatı altına kurulan Salı Pazarı’nda esnaflara ve vatandaşlara çorba dağıttı. Başkan Ercengiz, “2022 yılının hem üretici açısından hem de tüketici açısından bereketli bir yıl olmasını, ülkemizin yine kendi kendine yetebilen bir ülke olmasını yürekten diliyorum. Çorbamız kaynasın, vatandaşımızın yüzü gülsün, hepimizin gözlerinin içi parlasın.” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Uzay Çatı altına kurulan 2021 yılının son Salı Pazarı’nda pazar yeri esnaflarına ve vatandaşlara çorba ikram etti. Çorba dağıtımında Başkan Ercengiz’e CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri de eşlik etti.

Çorba dağıtımının ardından basın mensuplarına konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunları kaydetti;

“Evde çorbalar zor kaynamaya başladı”

“Salı Pazarı’nda yurttaşlarımızla, esnafımızla, üreticimizle bir araya geldik. Her yıl olduğu gibi sıcak çorbamızı üşüyen vatandaşımıza, üşüyen esnafımıza ikram etmeye çalışıyoruz. Amacımız bir arada olmak, çorba bahanesi oluyor. Ama tabi şunu da ifade etmek lazım; artık evde çorbalar zor kaynamaya başladı. Vatandaşımız pazar yerinde artan fiyatlardan şikayetçi. Üretici üretim maliyetlerinde, girdi maliyetlerinden şikayetçi. Bu nedenle de pazarda fiyatların arttığını görüyoruz. İnşallah üretim maliyetleri biraz geriler. Üreticinin yüzü gülerse pazarda fiyatların düşüp tüketici açısından da uygun hale gelmesini umuyoruz, istiyoruz. Böyle olursa bu pazar daha şen olur daha kalabalık olur. Alanın, satanın daha fazla keyif aldığı bir pazar olur.

“Çorbamız kaynasın, vatandaşımızın yüzü gülsün, hepimizin gözlerinin içi parlasın”

2021 yılı içerisinde zaman zaman pazarlarımıza geldik. Yine de her şeye rağmen her şeyin en ucuzunu, en tazesinin satıldığı yerler semt pazarlarımız. Hizmeti üreten değerli üreticilerimize, esnaf arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Esnaf Odası Başkanımızla da birlikteyiz. Çoğu zaman Esnaf Odamızın sorunlarını dinliyoruz. Vatandaşımızın esnafla ilgili sorunu varsa bunu gidermeye çalışıyoruz. Esnafımızın vatandaşlar veya Belediyemizle ya da herhangi bir şekilde sokakta bir sorunu varsa bunu gidermeye çalışıyoruz. 2022 yılının hem üretici açısından hem de tüketici açısından bereketli bir yıl olmasını, ülkemizin yine kendi kendine yetebilen bir ülke olmasını yürekten diliyorum. Çorbamız kaynasın, vatandaşımızın yüzü gülsün, hepimizin gözlerinin içi parlasın.”

Muhammet Fatih Başcı