GündemManşetBaşkan Ercengiz, Mutlu’ya cevap verdi: “Burdur şehri, Burdur halkı cezalandırılmak isteniyor, tepkimiz buna!”

5 sene ago

Geçtiğimiz hafta sonu ilimiz Bucak ilçesine gelerek çeşitli incelemelerde bulunan, TOKİ 2. Başkanı Mehmet Özçelik’in bu ziyaretinin yankıları sürüyor.

Bilindiği gibi; Özçelik’in bu gezisine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medyadan sert tepki göstermiş, Burdur merkezde Deperemevleri’nde TOKİ’nin yeni konut hamlesi için adım atılmadığını dile getirmişti.

Ercengiz’in bu açıklamalarına Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’da sert karşılık vererek, ‘twett belediyeciliği yapmayın, siz de proje üretin’ cevabı ile tartışmanın tansiyonu daha da yükselmişti… Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun bu çıkışının ardından bir açıklama daha yaptı. Başkan Ercengiz’in Mutlu’ya verdiği son cevap, internet ortamının yanısıra Burdur Belediyesi internet sitesinden de yayınlandı. Mutlu’ya sert ifadelerle yüklenen Ercengiz, Bucak Belediye Başkanı’nın TOKİ 2. Başkanı Özçelik’in hamiliğini yapmaya soyunduğunu öne sürdü. ‘Burdur şehri, Burdur halkı adına bu tepkiyi ortaya koyduğunu, bu şekilde Burdur şehir merkezinde yaşayan insanların cezalandırıldığını’ söyleyen Ercengiz, “verdiğimiz tepki, herhangi bir şekilde sızlanma ve aczi ortaya koymaya değil, devletin olanaklarını siyasi ranta çeviren anlayışa gösterdiğimiz tepkidir.” şeklinde konuştu.

Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bucak Belediyesi’ne en ufak bir ithamımım yok, sen niye üstüne alınıp hamiliğe soyunuyorsun Bucak Belediye Başkanı.

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Efendi!

Bizim derdimiz Bucak’a getirilen hizmetler değil, partizan kimlikle yapılan ve adeta BURDUR ŞEHRİNE, BURDUR HALKINA verilen cezadır. Özçelik, TOKİ Başkan Yardımcısı olmadan önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı görevindeyken 31 Mart sabahı asfalt kazma makinelerini kamyona yükleyip götürürken niyetinin Burdur sevdası olmadığını, siyaset güttüğünü zaten göstermiştir. Burdur’un en ücra köşesine bile yapılacak yatırımı sevinçle karşılarken Süleyman Efendi’nin bu olayı başka yerlere çekmek istemesi zaten niyetini ortaya koymaktadır.

Ne Burdur Belediyesi’ne ne de şahsıma nasihat vermek hiç kimsenin haddi değildir. Daha 2 havuzu bitiremeyen belediye başkanı olarak Burdur’da yapılan işleri görmezden gelemezsin. Makamda oturup ahkam kesen değil, halkıyla iç içe, Burdur’un tüm sorunlarına hakim ve çözüm üreten belediyecilik anlayışı ile her türlü zorlamaya rağmen gece gündüz çalışmaktayız.

Haftanın 3 gününü Ankara’da Bakanlıklarda dilenerek değil, hakkını isteyen ve Burdur Halkına da hakkını vermeye çalışan belediye anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sen ne TOKİ Başkanının ne bir başkasının hamiliğini yapmaya soyunma.

Verdiğimiz tepki, herhangi bir şekilde sızlanma ve aczi ortaya koymaya değil, devletin olanaklarını siyasi ranta çeviren anlayışa gösterdiğimiz tepkidir.

Ey Süleyman Efendi!

Milletvekili odaklı siyaset yerine halkın sesine kulak veren, layığıyla bu işi yapan biri olarak şahsıma karşı üslubunu değiştirmezsen bundan sonraki üslubum daha da sertleşecektir.

Biz, Bucak’a ya da Burdur’un herhangi bir yerine yapılan hizmetten ve yatırımdan rahatsız değiliz. Bucak Belediyesi’nin Burdur Belediyesi’nin çalışmalarını taklit etmesinden de rahatsız değiliz. Bizi izlemeye devam et. Bucak’ı Burdur’un bir parçası olarak görüyor ve asla başka bir gözle bakmıyoruz.

Çatışma ortamı yaratarak Bucak Halkı’nı şahsıma karşı kışkırtamazsın. Senin şahsına yöneltilmiş hiçbir suçlama yokken burada kahramanlık yaparak yapamadığın hizmetlerin üstünü kapatarak Bucak Halkı’nın gözünde yücelmeye çalışman çok ucuz bir siyasettir. Sana Twitter’da değil istediğin her ortamda cevap vermeye hazırım.

Düşmanca tavırlarınızı bir kenara bırakıp, bir an evvel Burdur’a yapılacak yatırımlar için ortak adım atmalıyız.

Kamuoyuna saygılarımla duyururum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive