ManşetSiyasetBaşkan Ercengiz, mesai arkadaşlarıyla buluştu

2 sene ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz haftasonu öğle yemeğini Sultandere Hizmet Kampüsü’nde mesai arkadaşlarıyla birlikte yedi.

Sultandere Hizmet kampüsünde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, Birim Müdürleri, personel ve eşleri katıldı.

Yemekte konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunları söyledi:

“Öncelikle şunu bulmanızı isterim 4,5 yıldır hiçbir mesai arkadaşımızın diğerinden daha değerli ya da diğerinden daha değersiz olduğunu asla düşünmedim ekip olarak da asla düşünmedik. Bizler sizlerle birlikte belediyeye geldiğimiz gün daha doğrusu bir söz vermiştik. Özellikle bu sözümü taşeron işçi statüsünde olan sizleri ilgilendiren çok önemli bir sözdü. Göreve geldikten sonra kimsenin işine söz vermeyeceğim dedim. Kimsenin ekmeği ile oynamayacağım dedim. Bu sözümün arkasında da çoğunlukla da durdum.

Aramızdan ayrılmak zorunda kalanlar oldu. Şundan emin olunki aramızdan ayrılan arkadaşların tamamıyla bu onların tercihleri kendi yaşam biçimleri ve Burdur Belediyesine vermedikleri katkıdan ötürüydü. Biz hiçbir arkadaşımızın siyasi düşüncesinden, yaşam biçiminden bizimle birlikte çalışma istediğinden farklı bir düşünceyle bu bizimle çalışma isteğine asla karşı koymadım. Biz işçiyle emekçiyle uğraşan değil emek üretmeye çalışan emekçinin emeğini değerli kılmaya çalışan bir anlayışla geldik.

Önümüzde seçim süreci var. Ben sizlere bugüne kadar hiçbir şekilde siyasi tercihinize müdahalede bulanmadım. Sizler öncelikle birer yurttaşsınız, Burdur halkısınız. Burdur Belediyesi çalışanı olduğunuz kadar Burdur’da yaşayan birer insan olarak, Burdur da yapılan çalışmaları ölçüp değerlendirip herhangi bir siyasi görüşe bağlı kalmadan kendi tercihinizi verebilecek, kendi tercihinizi yapabilecek kadar Burdur halkı vatandaşı olarak her şeyin farkındasınız. Yapılanları değerlendiririsiniz. Yapılanların doğru ve yanlışlarını alt alta toplarsınız çizersiniz.

Bizim sizlerle olan ilişkilerimizi bir kenara koyarsınız ardından da elinizi vicdanınıza koyar sandığa gidersiniz. Ben hiçbir seçimde olmadığı gibi bu seçimde de bana oy verin gibi bir talepte bulunmayacağım. Bizler Burdur için bizlere yetki verildiği ölçüde çalışmaya devam edeceğiz. Bu görev mutlaka bir gün bitecek. Biz her bir yurttaşla haleleşmek isteriz.

Her bir vatandaşın gönlüne girmek isteriz. İmkân kaynak neye elverirse hiçbir vatandaşımızın gönlünü kırmadan Burdur Belediyesi olarak onların isteklerini yerine getirmeye çalışırız. Bugün sizlere gelen insanlar sizleri herhangi bir şeyle tehdit ederse bu bende olsam benim tarafımda olsa asla boyun eğmeyin. Ben bir sözü daha vermek istiyorum.

Eğer seçimden sonra Burdur halkı bizlere teveccüh göstererek devam edecek olursak farklı bir vizyonla yeni bir vizyonla artık geçmişin kamburunu üzerimizden yıkmış, borçlarını bitirmiş, çağdaş bir kentte her bir bireyin isteğine ve talebine karşılık talep ver bir şehirciliği daha da keskin çizgilerle oluşturacağımıza inanıyorum. Emeğiniz çok büyük, verdiğiniz katkıdan bizleri onurlandırdığınız yaptığımız her işte vatandaşımızın yüzünü güldürdüğünüzden bizim haklı gururu yaşamamızı verdiğiniz katkıdan ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive