ManşetBaşkan Ercengiz Meclis’te cevap verdi: “Mazot 5 TL, Kamyoncu esnafının sorunlarına çare bulun!”

2 sene ago

Burdur Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında 7 Mart 2018 Çarşamba günü  gerçekleşti. Başkan Ercengiz açış konuşmasında; AK Partililerin eleştirilerine de cevap verdi.

Makam aracı şahsi bir araç değil kuruma kayıtlı bir araç

Sosyal medyadaki yeni makam aracı ile ilgili eleştirileri değerlendiren Başkan Ercengiz, “söz konusu makam aracı şahsi bir arabam değil. Kurumun kayıtlarına giren bir araç, göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 4 yıllık sürede Burdur Belediyesi’ne 56 hizmet aracı kazandırdık, bunlar hiç gündeme gelmiyor” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, önceki gün AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 6 Mart Kent Meydanı projesi ile ilgili beyanatlarına, ‘yersiz bir açıklama’ nitelemesinde bulundu. Başkan Ercengiz, taşıma esnafının ekonomik sorunlarına dikkat çekerek, “Eski Otogar’da bekleyen kamyoncu esnafları araçlarını evlerinin önüne mi çeksin?, bugün mazot 5 TL’nin üzerinde. Şehrimizde iktidar partisinin yetkilileri kamyonların yerine değil, esnafın işsizlik ve geçim sıkıntılarına bir çare bulsunlar” şeklinde konuştu.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive