Marmaris’te 4 gün önce başlayan orman yangınına havadan ve karadan aralıksız müdahale sürüyor. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Marmaris’e giderek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Ercengiz daha sonra 4 gündür bölgede yangın söndürme çalışmalarına destek veren Burdur Belediyesi İtfaiye ekiplerine de moral ziyareti gerçekleştirerek bölgedeki son durum hakkında bilgi aldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran’da akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Marmaris’e giderek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkanlar Ercengiz ve Gürün daha sonra 4 gündür bölgede yangın söndürme çalışmalarına destek veren Burdur Belediyesi İtfaiye ekiplerini de ziyaret etti. Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, son durumla ilgili başkanları bilgilendirdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Marmaris’teki yangına müdahale için 4 gündür bölgede olan itfaiye ekiplerimizi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile birlikte ziyaret ederek bilgi aldık. Gayretli ve cesur çalışmaları nedeniyle tüm mücadele eden kahramanları gözlerinden öpüyoruz.” dedi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI