EkonomiManşetBaşkan Ercengiz gazetemize konuştu: ‘KİMSEYLE PROBLEMİMİZ YOK’

5 sene ago

Hafta sonu Büğdüz yolu ile şehrin gündemini belirleyen haberler ve yaşanan gelişmelerden sonra Ercan Akın’ın kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamayı Gazetemiz Muhabiri Hacer Zeren’e değerlendiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Son birkaç gün içerisinde Ercan Bey’le karşı karşıya gelir bir pozisyon içerisinde düşürüldük. Aslında bizim kimseyle problemimiz yok. Bu kente yatırım yapmak isteyen herkese kapımız açık.” dedi.

YAPTIĞINIZ YATIRIM İSTİHDAM SAĞLAMALI

Açıklamasında, yapılacak yatırımın ‘istihdam sağlamaya yönelik’ olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Bu kente yatırım yapmak isteyen herkesin de bu kente bir şeyler vermesini istiyoruz. Yatırım yapmak isteyen kişinin de ‘ben buraya yatırım yaptım’ demesi yetmiyor. Yaptığınız yatırım Burdur’a istihdam sağlamıyorsa, Burdur kentine doğrudan katkı sağlamıyorsa, Burdur halkının yaşam koşullarını değiştirip belli bir memnuniyet yaratmıyorsa, benim bu yatırım desteklemem vicdanen çok doğru değil. Yatırım yapılabilir. Burdur’a bir fabrika açılacaktır, 500 kişi istihdam edilecektir, Burdur Belediyesi burada yasal sınırları içerisinde yapacağı ne varsa, ben yapmaya hazırım. Bizim ne Ercan Beyle ne de başka bir işadamımızla herhangi bir problemimiz yok.” diye konuştu.

YOL SORUNU BELEDİYE İLE İLGİLİ DEĞİLDİ

Bu konunun Belediyeye ile ilişkilendirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Ercengiz, “Bizim yaptığımız açıklama, oradaki alanda bizden daha çok köye ulaştıran ana arterlerden bir tanesi. 10’dan fazla köyün kapatılmış olmasının bizimle ilişkilendirilmeye çalışılmasıydı, haberde bize kısaca atıfta bulunulmuştu. Bu Özel İdareyle ilgili bir sorundu. Ercan Bey açıklamasında Burdur Belediyesi ile hiçbir sorunu olmadığını belirtti. Aynı şekilde altını çizerek söylüyorum; Burdur Belediyesi’nin de ne Ercan Bey’le ne de başka varlık sahiplerimizle hiçbir sorunumuz yok. İyi günde, kötü günde, hemen hemen haftanın üç günü birlikte olan insanlarız. Bu kentin gelişimine katkı koyulabilmesi için zaman zaman onları zorladığımız, bazen yapılacak hayırlarda, bağışlarda talepte bulunduğumuz, kapısını çaldığımız insanlar. Bizim üzüm yemekten başka derdimiz yok. Bağcı da bizim bağcımız, üzüm de bizim üzümümüz. Bizim bağcıyla da kavgamız yok, üzümün iyisini yemek gibi bir talebimiz var.” diyerek, Burdur Belediyesi olarak, AVM’yi yapmak konusundaki kararlılıklarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive