ÇevreManşetBaşkan Ercengiz: “BURDUR GÖLÜ’NÜN ÇIĞLIĞINI DUYURMAK İSTİYORUZ” (Burdur Belediyesi 5. Göl Festivali başladı)

7 ay ago

Burdur Belediyesi’nce şehrimizde bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Göl Festivali’ 21 Eylül 2018 Perşembe akşamı açılış programı ile başladı.

Burdur Gölü’ne dikkat çekmek, kuruyan Burdur Gölü’nün çığlığını duyurmak amacıyla düzenlenen etkinlikler dizisi kortej yürüyüşü ile başladı. Festivalin açılış töreninde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Meydanında halk oyunları ekibiyle birlikte zeybek oynadı.

Başkan Ercengiz konuştu

Festivalin ilk gününde Şeker Meydanında gerçekleşen Grup Yirmi7’nin konserinde konuşma yapan Başkan Ercengiz, “Gölümüz kuruyor dedik. Gölümüz kurumasına engel olalım dedik. Gölümüz için mücadele edelim dedik.

Sesimizi duyurmak istedik. Her platformda bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bize emanet olan Burdur Gölü bizden sonraki kuşaklara taşıyabilir, bizden sonraki kuşakların gölü yapabiliriz.

‘Göl Yoksa Burdur Yok’ dediğimiz bu serüvende, eğer; gerçekten göl giderse Burdur diye bir kent olmayacak. Var olduğu günden bu yana var olan bu gölde bizden sonraki nesillere aktarılmalı” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive