Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile AK Parti Burdur İl Başkalığının ‘Meydan Projesi’ ile ilgili açıklamasına yanıt verdi.

Başkan Ercengiz, “Yaklaşık 20 yıldır konuşulan bir projeyi hayata geçirmek üzere kolları sıvadığımız şu günlerde AKP örgütü yine her konuda olduğu gibi sulandırmaya çalışmakta halkımızın kafasını karıştırarak siyaset yapmaya çalışmaktadır. Göreve geldiğimizde tüm iyi niyetimizle yeni bir hastane yapılması çabamızı ortaya koymuş iyi niyet protokollerini imzalamış hatta önemli adım atarak değer tesbiti noktasına kadar gelmiştik. Dönemin sağlık müdürü Sn Özeren ile çabamızı kimlerin boşa çıkardığını biliyoruz. Belli ki hastane yer seçimi ile halkta rahatsızlık artmaya başladıkça bu olumsuzluğu da bizim üzerimize yıkmaya çalışıyorlar. Aynı üniversite yer seçiminde olduğu gibi bu durum da üzerinize maalesef yapıştı. Bu Meydan CHP’nin değil Burdur Halkı’nın meydanıdır. Zamanında bitirilmeyen yeni İl Özel İdare binası nedeniyle 2017’den sonra plan havada kalmış ve bunun sonucunda vatandaş ruhsat talep etmiştir. Aklınızca buradan da fitne sokmaya çalışırken kimlerin günahına girdiğinizin farkında değilsiniz. Örgütümüze yönelik yaptığınız mesnetsiz suçlamaya yönelik cevabımız da şudur: Bizim örgütümüzde herkesin görev tanımı bellidir sizinki gibi 20 yıldır milletvekili bizde her şeyi yönetemez. Paylaşır konuşur tartışırız hatta biz doğru olmadığına inandığımız hiçbir şeyi milletvekili ya da il başkanı belediye başkanı istedi diye kabul etmeyiz. Bizde görevler biter saygı sevgi bitmez. Buradan size ekmek çıkmaz.”dedi.

“AKP örgütü halkımızın kafasını karıştırarak siyaset yapmaya çalışmakta”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,”Öncelikle tüm Burdurumuza iyi pazarlar dilerim. Yaklaşık 20 yıldır konuşulan bir projeyi hayata geçirmek üzere kolları sıvadığımız şu günlerde AKP örgütü yine her konuda olduğu gibi sulandırmaya çalışmakta halkımızın kafasını karıştırarak siyaset yapmaya çalışmaktadır. Burdur’un gelişip güzelleşmesini istemeyen küçük olsun benim olsun diyen statükocu anlayış aklı sıra her noktada özveriye hazırmış gibi cümleler kurup hem üsttenci bir tavır hem de her şeyin sahibiymiş gibi algı yaratmaya çalışıyor. Göreve geldiğimizde tüm iyi niyetimizle yeni bir hastane yapılması çabamızı ortaya koymuş iyi niyet protokollerini imzalamış hatta önemli adım atarak değer tesbiti noktasına kadar gelmiştik. Dönemin sağlık müdürü Sn Özeren ile çabamızı kimlerin boşa çıkardığını biliyoruz. Belli ki hastane yer seçimi ile halkta rahatsızlık artmaya başladıkça bu olumsuzluğu da bizim üzerimize yıkmaya çalışıyorlar. Aynı üniversite yer seçiminde olduğu gibi bu durum da üzerinize maalesef yapıştı. Bizler Depremevler dönüşümü için bedelsiz 9000 m2 arazi verirkenbir kaç sene içinde biteceğine inandığımız için betonarme yapısı tamamlanmış kültür merkezini arazisi de dahil olmak üzere il özel idaresine bedelsiz devrederken, yıkılması karşılığı eski adliye binası bahçesinin otopark olarak kullanılmasını teklif ederek bedelsiz 6000 m2Adaleti Güçlendirme Vakfı’na verirken TAKAS konusunda sesiniz hiç çıkmamıştı!” ifadelerini kullandı.

“Fitne sokmaya çalışırken kimlerin günahına girdiğinizin farkında değilsiniz”

Ercengiz, “Bugüne kadar uzlaşmacı olmak için çabamız hiç azalmadı. Bu Meydan CHP’nin değil Burdur Halkı’nın meydanıdır. Zamanında bitirilmeyen yeni İl Özel İdare binası nedeniyle 2017’den sonra plan havada kalmış ve bunun sonucunda vatandaş ruhsat talep etmiştir. Aklınızca buradan da fitne sokmaya çalışırken kimlerin günahına girdiğinizin farkında değilsiniz. Bilirsiniz ki; kul hakkı sadece kulun kendisiyle helalleşince affolur hatırlatmak isterim. ” dedi.

“Bu Meydan herkesindir, size göre küçümsenen bu projede emek vardır”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sözlerini şu sözlerle sonlandırdı; “Teknik konular ile ilgili ayrıntılı açıklama yapacağız ancak bir de örgütümüze yönelik yaptığınız mesnetsiz suçlamaya yönelik cevabımız da şudur: Bizim örgütümüzde herkesin görev tanımı bellidir sizinki gibi 20 yıldır milletvekili bizde her şeyi yönetemez. Paylaşır konuşur tartışırız hatta biz doğru olmadığına inandığımız hiçbir şeyi milletvekili ya da il başkanı belediye başkanı istedi diye kabul etmeyiz. Bizde görevler biter saygı sevgi bitmez. Buradan size ekmek çıkmaz. Vekil yasama görevi dışında gelip talimat yağdırmaz. İl Başkanı örgütümüz ile ilgilenir bilgimize başvurur halktan gelen talepleri iletir çözüm önerir. Bu Meydan herkesindir, size göre küçümsenen bu projede emek vardır. Tükettiğiniz il özel idare kaynakları nedeniyle ilimize bir şeyler kazandırmaya çalışan Sayın Valimiz Ali Arslantaş tarafından bu şekilde düşünülmüş örgütümüz tarafından ne ticari olması ne de takasa uygun bulunmamıştır. Tüm iyi niyetimizle biz Valimizin de bizim gibi düşündüğünüzü iyi biliyoruz. Meydan yapımını engellemek için elinizden geleni yapsanız da biz AKP örgütü ve Milletvekiline rağmen yapacağız. Artık Halkımız da Belediyemize yaptığınız kötülüklerin farkında. İnşallah 2023 ya da daha öncesinde İktidar Belediyesi olarak hızımız katlanarak artacaktır. Tüm Burdurumuza sevgi ve saygılarımızla…”