GenelBaşkan Ercengiz: “AMACIMIZ BURDUR’U GÜZELLEŞTİRMEK”

4 sene ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun, 25 Şubat 2016 Cuma günü sahada basın mensuplarıyla ‘icraat turu’ gerçekleştirdi. Başkan Ercengiz, gazetecilere Çayboyu’ndaki güzelleştirme çalışmaları ile Bur-kent’te inşaatına başlanılan market ve düğün salonu çalışmalarını yerinde anlattı.

Başkan Ercengiz Burdur Çayı etrafında yaptıkları oturma alanlarında dinlenen vatandaşlar ile de sohbet ederek, halkın taleplerini dinledi. Başkan Ercengiz Çayboyu’nda yaptığı açıklamada; göreve gelirken Burdur’u güzelleştirme, kullanılmayan alanları halkın kullanımına sunma sözü verdiklerini hatırlatarak; “Çayboyu çalışmalarımız, birinci etap ve şimdi ekinci etap, işte bunun göstergesi. Bizim amacımız Burdur güzelleştirmek, Burdurun güzelleşmesine katkı koyacak kim varsa onun önünü açmak. Kimse hariçten gazel okumasın. Yapılanlar ortada Burdur halkının beğenisi ve bize yönelttiği sevgi sözcükleri de bizim en büyük kazancımız” dedi.

Çayboyu’nu Belediye imkanlarıyla güzelleştiriyoruz

Başkan Ercengiz’in Çayboyu projesini anlatırken dikkat çektiği bir husus da; bu tür projeleri ihale yoluyla yapmak yerine Belediye imkanlarını kullanarak hayata geçirdikleri oldu. Başkan Ercengiz, “Hammadde dışındaki imalatlarımızın tamamını park bahçeler, fen işleri ve su işleri müdürlüğümüz beraber kendimiz üreterek kazandırdık. Bugün burada yaptığımız işin Burdur Belediyesine maliyeti yaklaşık 500 bin TL’dir. İşçilik, emek buradaki planlama proje, peyzaj düzenlemeleri ve buradaki ham madde dışındaki emek hariçtir. Eğer; bugün biz bunu ihale yoluyla herhangi bir firmaya yaptırmış olsaydık inanın bu rakam belki 3 belki 4 dört katı bir rakama Burdur halkına mal olacaktı. Biz kendi üreten, kendi ürettiğini de halka sunan bir belediyecilik anlayışını Burdur’umuza getirdik” ifadelerini kullandı.

Makyaj değil, bina yapıyoruz

Başkan Ercengiz ve beraberindekiler Atatürk Mahallesinde yapımı başlayan 5 bin metrekarelik alan üzerine market, dükkan ve düğün salonu olarak planlanan inşaatı da gezerek, müteahhit firmadan bilgiler aldı.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive