Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile ilçede 1 günde 20 vaka çıktığını ve vaka sayılarının çok ciddi anlamda arttığını belirtti.

Başkan Alagöz, vakaların artmasındaki en büyük nedenin pozitif hasta vatandaşların temaslı listesini gizlemesinden kaynaklandığını, bugünden itibaren temaslı listesini gizleyenler hakkında kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini ve hem parasal hem de adli mercilere sevk edileğini açıkladı.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün sosyal medya paylaşımı şöyle: “Kıymetli hemşerilerim. Sadece bugün bir günde 20 vatandaşımızda Kovid-19 vakası çıkması ile ilçemizde vaka sayıları çok ciddi anlamda artış göstermektedir. Maalesef ki vakaların bu kadar hızlı ve yoğun artmasındaki en büyük neden pozitif hasta vatandaşların temaslı listesini gizlemesinden kaynaklanmaktadır. Unutulmamalıdır ki temaslı listesini saklamak, depreme dayanıksız bina inşa ederek çocuk genç ihtiyar ölümlerine sebebiyet veren katil müteahhit ile aynı kefeye girmektedir. Bizler sadece kendi sağlığımızdan değil etrafımızdaki tüm sevdiklerimizin canından ve sağlığından sorumluyuz. Bugünden itibaren temaslı listesini gizleyenler hakkında kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek, hem parasal hem de adli mercilere sevk edilecektir. Ayrıca akşam ev ziyaretleri, bayanların gün toplantıları gençlerimizin salonlarda kafelerde yakın mesafede oturmaları bu kritik günlerde en çok dikkat etmemiz gereken ve kesinlikle yapmamamız gereken sosyal aktivitelerdir. Siz değerli halkımdan bir müddet daha sabır göstermenizi önemle rica ediyorum. Unutmayın ki temaslı listesini gizlemek cinayete ortak olmaktır. Saygılarımla.”