ManşetSiyasetBAŞBUĞ TÜRKEŞ için; Burdur’da anma etkinliği

1 sene ago

Türk Milliyetçiliği fikrinin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) efsanevi Lideri, Başbuğ Alparslan Türkeş, Yörük- Türkmen kenti Burdur’da da unutulmadı. 9 Nisan 2019 Salı günü  Burdur şehir merkezinde vefatının 22’inci yıldönümü dolayısıyla Alparslan Türkeş için anma programı düzenlendi.

Milliyetçilik düşüncesini, siyasi hayatımıza aksiyoner bir hareket olarak kazandıran, Türklük davasının sembol isimlerinden biri olan, 4 Nisan 1997’de vefat eden Türkeş, çeşitli etkinliklerle anılmaya devam ediyor.

Türkeş’in vefatından sonra aradan geçen 22 yıllık süre, başta terör meseleleri olmak üzere, Türk Dünyası’ndaki gelişmeler, bölgemizde, Orta doğu’da yaşananlar, Alparslan Türkeş’in öngörülerinin haklılığını, ileri görüşlülüğünü, vizyonunun derinliğini ortaya koyuyor…

Şehrimizde Cumhuriyet Meydanı’nda Burdur Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) tarafından dü- zenlenen anma programına; TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, TÜRKAV Burdur Şube Başkanı Kürşad Özdaşlı, Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz; “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyoruz. Başbuğumuzun çizdiği yolda hiç durmadan ilelebet yürüyeceğimizi ve Türk milletini dünya var- oldukça onurlu ve şerefli bir şekilde yaşatacağımızı, ona verdiğimiz sözü tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

TÜRKAV Burdur Şube Başkanı Kürşad Özdaşlı’da okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duaların Alparslan Türkeş ve şehitlerin ruhlarına hediye edildiğini söyledi. Programda Kur’an-ı Kerim okunup dua edildikten sonra helva dağıtıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive