ManşetBaşarılı iş insanı Gülay Korur: “Hiçbir başarı gümüş tepsi içinde size sunulmuyor”

2 sene ago

Şehrimizin başarılı iş insanlarından, girişimci kadınlarından Gülay Korur, tecrübelerini “On parmağında 10 marifet!” başlıklı yazı dizimizde gazetemize anlattı.

18 yıldır Korur Sigortacılık işletmesini başarılı bir şekilde yürüten, yeni yatırımlar gerçekleştiren iki çocuk annesi Gülay Korur çalışma hayatını, bugünkü başarısını elde edinceye kadar neler yaşadıklarını okurlarımızla paylaştı.

Gülay Korur, “özellikle sevdiğiniz bir işi yapıyorsanız hiçbir zorluk sizi yıldıramıyor. Çünkü; size hiçbir başarı gümüş tepsi içinde sunulmuyor.Gayret, azim, sabır ve çok çalışma ile istediğiniz başarıyı elde edebiliyorsunuz.” mesajı verdi.

18 yıldır Korur Sigortacılık işletmesini başarılı bir şekilde yürüten iki çocuk annesi Gülay Korur çalışma hayatını, bugünkü başarısını elde edinceye kadar neler yaşadıklarını bizimle paylaştı. Gülay Korur’un açıklamalarında öne çıkan pasajlar şöyle:

“Çalışma hayatına aldığım eğitimler doğrultusunda Burdur Halk Eğitim Merkezinde eğitmen olarak devam ederken 2000 yılında radikal bir karar alarak, eşimin de destek ve yönlendirmeleriyle sigortacılık sektörüne adım attım.

O zamanki adıyla AXA OYAK acenteliğini alarak sigortacılık hayatıma başladım. Uzunca bir süre tekli acente sisteminde kaldım ve il birinciliklerine uzanan birçok başarı yakaladım. Ancak süreç içerisinde gerek sektör dinamikleri gerekse mevcut makro düzeydeki ekonomik gelişmeler sonucu çoklu acente sürecine doğru yönelmem gerektiğini anladım ve bu yönde ilerlemeye devam ettim. Ardından, müşteri portföyüm, sigorta şirketlerinin destekledikleri alanlar ve bize sunacakları artı değerleri de dikkate alarak zaman içerisinde; ALLİANZ, SOMPO JAPAN, GULF, NEOVA, LİBERTY, ZÜRİCH, AK SİGORTA gibi sektörün önde gelen sigorta şirketleri ile çalışmaya başladım.

Yine bu şirketlerle il bazında birçok dereceler elde ettim, birlikte birçok başarılı işe imza atma şansı yakaladım.Sigortacılık mesleğini yürütürken bir yandan da sivil toplum kuruluşları nezdinde de girişimlerde bulunmaya çalıştım. Bu doğrultuda, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nda ilk olan, sigorta acenteleri il delegeliğine seçildim. Meslek komitesi başkanlığını yürüttüm. Bu arada, kadın girişimcilerle ilgili çalışmalara başladım ve yine aynı odanın Burdur Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanlığına seçildim ve bir dönem bu görevi yürüttüm. Ayrıca, akademik çalışmalarla mesleğin gelişimine katkı sunmak ve gençlerin sektöre ilgisini sağlamak amacıyla, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde sigortacılık sektörü ile ilgili dersler vermekteyim. Mali Müşavir Rıfat Korur ile evliyim, Uğurcan ve Onurcan isimli iki çocuk annesiyim. Öncelikle bahsettiğim gibi uzun bir süredir sigortacılıkla ilgileniyorum.

KORUR SİGORTA ile Burdur’da birçok acente temsilciliğini yürütüyorum. Kurumsal, sigortacılık konusunda dünyada ve Türkiye’de saygın konumda olan ve müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan firmalarla oluşturduğumuz dinamizmle şehrimizde hizmet üretmeye çalışıyorum. Bunun yanında uzun yıllar eğitimini verdiğim sonrasında da hobi olarak sürdürmeye çalıştığım ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına seçildiğim dönemde de artık zamanı geldi diye düşündüğüm sırada gerek girişimci hemcinslerime örnek olabilmek amacıyla gerekse bu sektörün Burdur ilinde gelişmesine yardımcı olmak amacıyla FİGÜR MODA unvanlı şirket içinde MATMAZEL mağazasını faaliyete geçirdim. Matmazel ’de iş kıyafetleri, öğrenci formalarından tutun nişan, düğün, sünnet gibi törenlerde ihtiyaç duyulan birçok malzemeyi kendimiz hazırlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk, sunuyoruz.

Bu arada günün trendlerini, modayı da yakından takip ederek, ancak büyükşehirlerde ulaşılabilecek tasarımları özel çalışmalarla ilimizde hizmet vermenin gururunu yaşıyorum. Şimdi ise 2017 yaz sonunda fikir olarak karar verdiğimiz dünyanın önde gelen elektronik markalarından birisi olan ve tamamen yerli sermaye VESTEL ile farklı bir alanda daha yola çıkmayı ve ilerlemeyi amaçlıyorum. Kalekapı caddesinde VESTEL’in Burdur Mağazasını 2017 Aralık ayında açtık. Tabi hem ev hem bu kadar çok işi bir arada yürütmek oldukça zor. Ama eşim ve çocuklarım bir çok konuda bana yardımcı oluyorlar.

Ben ev işlerini özelliklede yemeklerimizi kendim yapmaya özen gösteriyorum. Eşimin ve çocuklarımın her zaman sağlıklı beslenmesinden yana olduğum için dışarıdan yemek benim için ikinci planda kalıyor. Çocuklarım küçükken tabi hem ev hem iş arasında sıkıntılar yaşadım ama şimdi onlarda büyüdü ve bana birçok konuda destek oluyorlar.

Çalışma hayatında olan özellikle esnaf bayanlara asla yılmasınlar, pes etmesinler mücadele ve sabırla her hayal gerçekleşiyor diye bir tavsiyede bulunabilirim. Özellikle sevdiğiniz bir işi yapıyorsanız hiçbir zorluk sizi yıldıramıyor. Çünkü size hiçbir başarı gümüş tepsi içinde sunulmuyor. Gayret, azim, sabır ve çok çalışma ile istediğiniz başarıyı elde edebiliyorsunuz.”

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive