ManşetSiyasetBARIŞ AYTEN’den ADAYLIK AÇIKLAMASI

5 sene ago

CHP‘nin ilimizde iki hafta sonra yapılacak olan il kongresinde adaylar düzenledikleri basın toplantılarıyla adaylıklarını ilan ediyorlar. CHP’nin genç yüzlerinden, Gençlik Kolları Başkanlığı ve Merkez İlçe Bşakanlığı görevlerini yürüten Barış Ayten, il konresinde il başkanlığına aday.

Barış Ayten, 5 Aralık Cumartesi günü parti binasında düzenlediği basın açıklamasıyla il başkanlığına adaylığını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’nı iki dönem yürüten, beş yıl ilçe başkanlığı yapan Ayten konuşmasında; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okunun olduğu her yerde ‘benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ diyen ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 oklu bayrağının olduğu her yerde, ‘namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır’ diyen merhum Genel Başkanımız İsmet İnönü var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 6 oklu bayrağının olduğu her yerde ‘biz Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, biz Milliyetçiliği Kıbrıs dağlarına yazdık’ diyen Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit var.” sözleriyle CHP’nin tarihi birikimine atıfta bulundu.

CHP il binasındaki basın toplantısına; ilimiz CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker, İl Başkanı Ali Özdemir ve kalabalık bir partili grubu katıldı.

20 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek İl kongresi’ne aday olan 4 isimden biri olan Barış Ayten açıklamasına; “Bugün gençliğimin en güzel günlerini armağan ettiğim, yolunda yürümekten, yolunda mücadele etmekten onur duyduğum, devrimciliğimle, halkçılığımla, milliyetçiliğimle, laikliğimle, devletçiliğimle ve Cumhuriyetçiliğimle gurur duyduğum partimin il başkanı olmak için ilk adımı atıyorum. Bu onurlu yolculuğuma ilk adımı attığımız bugün, omuz verdiniz gurur verdiniz, gönlümüze ışık verdiniz, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.

CHP’de yürüttüğü görevler hakkında bilgi veren Barış Ayten “Partimizde, merkez ilçe gençlik kolları başkanlığı ile başlayan yöneticilik hayatım, bir gençlik kolları başkanlığı ve iki dönem merkez ilçe başkanlığı ile devam etti. Partimizde mahalle, il ve kurultay delegelikleri yaptım. 18. Olağanüstü Kurultayımızda ilimizi temsil ederek tüzük komisyonu ve kurultay sonuç bildirge komisyonunda üyeliklerde bulundum. Sivil toplum örgütlerinde de mücadelemizi sürdürerek, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı, Burdur Belediyesi Kent Konseyi   Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundum. Hayata daima sol dan bakanların yolunda, hayatına sol’dan bakan bir evladınız olarak, dev çınar partimizin yeni filizleri olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Deniz Gezmiş’lerin cesaretiyle yürüyen, ışığı sizlerden alan kardeşiniz olarak, sevgiyi hakim kılmaya, kutuplaşmaları yok etmeye birlik ve beraberlik içinde, partimizi büyütmeye huzurunuzda ant içen kardeşiniz olarak, bugün il başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum.” diye konuştu.

‘Bugün burada bir meşale yakıyoruz.’ diyen Ayten, “Ağlasun’dan, Çeltikçi’den Bucak’tan , Karamanlı’dan, Yeşilova’dan, Tefenni’den, Çavdır’dan, Gölhisar’dan, Altınyayla’dan ve Kemer’den tüm Burdur’da bu meşaleyi yakıyoruz arkadaşlar. Her yerde partimizin her programında kürsüye davet edildiğinde söylüyorum; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okunun olduğu her yerde benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi diyen ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 oklu bayrağının olduğu her yerde, namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır diyen Merhum Genel Başkanımız İsmet İnönü var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 6 oklu bayrağının olduğu her yerde biz Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, biz Milliyetçiliği Kıbrıs dağlarına yazdık diyen Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit var.” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Barış Ayten’e çiçek vererek, il kongresinde başarılar diledi. Barış Ayten konuşmasını, “Ülkemizi kuran, demokrasiyi getiren, partimizin hak ettiği noktaya gelmesi için, elini değil gölgesini taşın altına koyanlardan olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi, Cumhuriyet Halk Partili olmak bir duruştur şiarıyla, bu bilinç ve azimle söylüyorum; partimizin her biriminde görev alarak, mücadelemize omuz vermiş, ebediye e intikal etmiş olanları rahmet ve şükranla anarak, hayatta kalan parti büyüklerime teşekkür ederek,   aday olan diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederek, şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımla bize destek vereceğine olan inancımla hepinizi selamlıyorum” sözleriyle tamamladı.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive