Bölgesel Amatör Lig 2022-2023 sezonunda Burdur’u temsil etmek için baraj maçı oynayan Burdur MAKÜSPOR ile Tefenni Belediyespor mücadelesi nefes kesti. Karşılaşmada gülen taraf 1-0 ile Burdur MAKÜSPOR oldu.

2021-2022 sezonunda Burdur 1. Amatör Küme’de şampiyon olan Tefenni Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Burdur MAKÜSPOR, Bölgesel Amatör Lig baraj maçında karşı karşıya geldi.

Karşılaşma öncesinde Burdur 1. Amatör Küme’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Tefenni Belediyespor’a şampiyonluk kupası Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Şimşek tarafından verildi.

Burdur Gazi Atatürk Stadında dolu tribünler önünde oynanan karşılaşma büyük heyecana sahne oldu. Müsabakanın ilk yarısında gol sesi çıkmadı ve 0-0’lık eşitlikle takımlar soyunma odasına gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında sahaya ağırlığını koyan MAKÜSPOR, 90+3’te Burak Köse’nin ayağından bulduğu gol ile sahadan galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte Burdur MAKÜSPOR, Bölgesel Amatör Lig 2022-2023 sezonunda Burdur’u temsil etmeye hak kazandı.

MAKÜSPOR’lu futbolcular, galibiyetin coşkusunu taraftarlarıyla birlikte kutladı.

Burdur’u BAL’da en iyi şekilde temsil edeceğiz”

Maç sonunda gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya konuşan MAKÜSPOR Başkanı Mustafa Kılınç, “Bugünkü karşılaşma aslında bütün sezonun özeti. Önceliğimiz ligde kalmaktı. Bunu 4 maç üst üste almak suretiyle başardık. Bizim konumumuzdaki bir takımın BAL’da böyle bir serisi yok. Bunu başarırsa MAKÜSPOR başarırdı ve başardı da. Baraj maçı tek maç üzerinden oynanan, telafisi olmayan bir maçtı. Belki bugün herkesin aklında kâğıt üzerinde MAKÜSPOR güçlü bir takım olarak gözükse de bunların yanıltmaması lazım. Çünkü hiçbir maç kâğıt üzerinden kazanılmıyor. Karşımızda Burdur 1. Amatör Lig’in şampiyonu vardı. Rakibimiz güçlü ve iyi bir ekip. Biz bunun bilincindeydik ve maçın zorlu geçeceğini biliyorduk. Takımımız da bunu bilerek bu karşılaşmaya hazırlandılar ve maçın başından sonuna kadar da temkinli oynamak suretiyle ne istediklerini sahaya yansıttılar. Neredeyse %70’e %30 oranda topla oynadık. Ama tek maç bunun stresi oldukça ağır oluyor. Hem MAKÜSPOR için hem de Tefenni Belediyespor için ağır bir stres. Skorun maçın sonuna kadar beraberlikle gitmesi de bunun için normaldi. Biz biliyorsunuz ikinci yarıların ve son dakikaların takımıyız. Yine bugün takım son dakikada golü buldu ve hanemize bir galibiyet daha yazdırdık. Eğer bu maçı alamamış olsaydık bizim ligde kazandığımız son 4 maçın hiçbir anlamı yoktu. Bugün oynadığımız müsabaka hepsinden daha önemliydi. Bu maçı da alarak sezonu galibiyetle, 5 maç üst üste kazanarak kapattık ve gelecek yıl Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan tek takım olacağız. Burdur’u BAL’da en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

“Artık hedef 3. Lig”

Başkan Kılınç, “Artık ligler bittiği için şunu da ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki sezon Burdur’u temsil edecek güçlü bir takım kuralım istiyoruz. Bu güçlü takım Burdur’u üst sırala, profesyonel liglere, 3. Lig’e, 2. Lig’e taşısın. Emin olun Burdur bu potansiyele sahip ve bunu başarabilecek güçte bir il. Hem tesisleriyle hem de spora olan sevgi, saygı ve katkısıyla fazlasıyla hak eden bir il. İnşallah önümüzdeki sezon hayırlısıyla ilimizi daha güçlü bir kadro kurmak suretiyle ligde temsil edeceğiz. Artık hedef 3. Lig.” diye konuştu.

MUHAMMET FATİH BAŞCI