EkonomiGündemManşetBAKİ VAROL’dan ilginç çıkış: “Yatırımı engelleyenlere Burdur halkı cevap vermeli”

3 hafta ago

Burdur’un önde gelen iş insanlarından, renkli simalarından biri olan Baki Varol, önceki gün ilginç bır çıkış yaptı. Son yıllarda ilimizin hızla büyüyen özel sektör kuruluşlarından biri olan VAROLLAR GRUP yönetim kurulu başkanı Baki Varol, şehrimizde Bur-kent mevkiinde yeni Adliye binası karşışındaki, Migros yanındaki arazisinde gazetecilere açıklamada bulundu.

Muhabirimiz M. Fatih Başcı’ya da konuşan Varol, Burdur’da eline taşın altına koymak, yatırım yapmak isteyenlerin engellendiğini öne sürerek, bu zihniyetin Burdur’a, kentin gelişimine zarar verdiğini vurguladı.

Süt ve süt ürünleri, lojistik, mermer işletmeciliği, inşaat ve hizmet sektöründe faaliyetler gösteren VAROLLAR GRUP’un yönetim kurulu başkanı Baki Varol, gerek ticari yaşamı boyunca gerek sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevlerde, Burdur’u büyütme, pastayı büyütme çabası içerisinde olduğunu hatırlatarak, Burdur’da bazı insanların, küçük çıkar gruplarının ise; şehrin büyümesinden, gelişmesinden yana olmadığını, hep yatırımlara karşı çıkarak, ‘küçük olsun, benim olsun’ anlayışında olduğunu, bu durumun da Burdur’un gelişmesi, kalkınması anlamında en büyük engel ve tehlike olduğunu söyledi.

Son günlerde şehrimize Özel Hastane ve Özel Okul yatırım kararlarıyla da gündeme gelen Baki Varol, bu konudaki hazırlık çalışmalarının sürdüğünü, ancak sahip olduğu arazide bu yatırımların engellenmeye çalışıldığını dile getirdi. “Burdur’un gelişmesini istemeyen, yatırımları engellemek için gayret sarfeden, azınlık, kendini bilmez, toplumda hiç bir karşılığı ve saygınlığı olmayan bir grup tarafından hedef gösterilmek istendiğim hususu kamuoyunun malumudur.  Yatırımcıyı Burdur’dan iten, Burdur’a yapılacak, istihdam sağlayacak projeleri engellemek için şer ortaklığı yapmaktan utanmayan bu gruba cevabı Burdur halkının vermesi gerektiği kanaatindeyim.” diyen Varol, bu tür insanlara en iyi cevabı Burdur halkının, kamuoyunun vermesi gerektiğini kaydetti.

Varol, “hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın kullanılan, yol yapılan taşınmazımı kapatmış bulunmaktayım. Bunu yapma amacım Burdur halkının bahsettiğim azınlık şer gruplarına gerekli cevabı ve tepkiyi vermesi içindir. Bizler Burdur sevdalısı insanlarız, birçok zorluğa iftiraya, Burdur’u çok sevdiğimiz için göğüs gereriz ancak. Dışarıdan gelen yatırımcı, Burdur’da oluşturulan bu olumsuz tabloyu görünce yatırımından kaçınmaktadır. Dolayısıyla dışarıdan gelen yatırımcının Burdur’dan uzaklaşmaması ve Burdur’un önüne engel olmaya çalışan bu kendini bilmezlere gerekli tepkileri vermesi için bu gün itibariyle kendi arsamdan geçen yolları kapatmış bulunmaktayım.” açıklamasını yaptı.

Baki Varol açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Saygıdeğer hemşehrilerim, bildiğiniz üzere Burdur’umuzun hak ettiği yatırımları gerçekleştirmek üzere her zaman üzerime düşenin fazlasını yapmaya gayret ettim.

Bu minvalde, tarafıma ait bir taşınmaza Burdur’un ihtiyacı olan özel hastane yapılması konusunda değerli hemşehrilerimden yoğun istekler aldım. Burdur halkının bu taleplerine her zaman olduğu gibi sırt çevirmeyerek üzerime düşeni yapma konusunda girişimlerde bulunmak üzere basına da açıklama yaptım. Ancak, Burdur’un gelişmesini istemeyen, yatırımları engellemek için gayret sarfeden, azınlık, kendini bilmez, toplumda hiç bir karşılığı ve saygınlığı olmayan bir grup tarafından hedef gösterilmek istendiğim hususu kamuoyunun malumudur.

Yatırımcıyı Burdur’dan iten, Burdur’a yapılacak, istihdam sağlayacak projeleri engellemek için şer ortaklığı yapmaktan utanmayan bu gruba cevabı Burdur halkının vermesi gerektiği kanaatindeyim. Ben, benim olanı toplumun yararına sunmak isterken, dayanaksız ve gerçek dışı söylemlerle kamuoyu oluşturmaya çalışan bu şer grubuna artık gerekli cevaplar verilmeli, Burdur halkının hak ettiği yatırımlara kavuşması İçin, gerekli adımlar atılmalıdır. Bu gün, hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın kullanılan, yol yapılan taşınmazımı kapatmış bulunmaktayım. Bunu yapma amacım Burdur halkının bahsettiğim azınlık şer gruplarına gerekli cevabı ve tepkiyi vermesi içindir. Bizler Burdur sevdalısı insanlarız, birçok zorluğa iftiraya, Burdur’u çok sevdiğimiz için göğüs gereriz ancak. Dışarıdan gelen yatırımcı, Burdur’da oluşturulan bu olumsuz tabloyu görünce yatırımından kaçınmaktadır. Dolayısıyla dışarıdan gelen yatırımcının Burdur’dan uzaklaşmaması ve Burdur’un önüne engel olmaya çalışan bu kendini bilmezlere gerekli tepkileri vermesi için bu gün itibariyle kendi arsamdan geçen yolları kapatmış bulunmaktayım.

Bu mücadeleyi 3 yıldır vermekteyim. Burdur için yapmayı düşündüğüm her projede bu şer grubu müdahil olmakta, asılsız iddialarla Burdur’a yapılacak yatırımları engelleme gayretine girişmektedirler. Ben, yatırımlarımın bir bölümünü Antalya ve Kıbrıs’a kaydırmış bulunmaktayım. Gönlümden Burdur’a daha fazla yatırım yapmak geçmektedir, ancak Burdur halkının bu şer grubuna prim vermeden gerekli tepkiyi vermesi gerektiği kanaatindeyim. Kamuoyuna saygılarımla.”

M. Fatih BAŞCI

 

Kodlama : SadeMedia Interactive