BölgeManşetTurizmBAKA’nın tanıtım atağı sürüyor (Burdur ve Isparta için etkin tanıtım)

1 sene ago

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) bölgenin değerlerini etkin bir şekilde tanıtarak, Isparta ve Burdur’un turizm potansiyelini geliştirme çabalarını sürdürüyor…

Isparta ve Burdur’un gül lavanta turizm değerleri, tarihi ve doğal güzellikleri Travel Turkey İzmir’de tanıtılacak.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta ve Burdur’un tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yeni turizm destinasyonu gül ve lavanta potansiyeli, 6-8 Aralık 2018 tarihlerindeki 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde tanıtılacak.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Burdur Valisi Hasan Şıldak öncülüğünde BAKA koordinasyonunda gül ve lavanta turizm potansiyelinin tanıtım çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, “BAKA’nın Isparta ve Burdur stantlarında sektör temsilcilerimizle yeni turizm destinasyonu gül ve lavanta değerlerimiz ile Salda ve Eğirdir gölleri, Salda ve Davraz Kayak Merkezleri gibi doğa ve Sagalassos, Kibyra, Psidia gibi tarihi diğer turizm değerlerimizi tanıtacağız. Seyahat acentelerimizi ve seyahat tutkunlarını stantlarımıza, her yıl Nisan sonu açan kiraz ağaçları ve zambaklarımızın, mayıs ayında güllerimizin, haziran-temmuz aylarında da lavantalarıyla Ispartamız ile Burdurumuz’a tüm güzellikleri paylaşmak için bekliyoruz” dedi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla fuar İzmir’de 3 gün sürecek 12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’nde Burdur ve Isparta’nın turizm değerleri de tanıtılacak. Uluslararası turizm profesyonellerini seyahat tutkunlarıyla buluşturacak Travel Turkey İzmir’de Isparta ve Burdur stantlarındaki tanıtım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, “Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planlayan son tüketicilerin ilgi gösterdiği Travel Turkey İzmir’de, Isparta ve Burdur stantlarında kültür ve turizm il müdürlüklerimiz, yerel yönetimler ile turizm işletmecilerimiz bölge turizminin gelişmesi hedefiyle tanıtım yapacak. Stantlarımızda yeni destinasyon gül ve lavanta turizm potansiyeli ile Salda ve Eğirdir gölleri, Davraz Dağı gibi doğa ve tarihi diğer turizm değerleri turizm profesyonelleri ile seyahat tutkunlarına tanıtılacak. Turizm yatırımcılarını, acentaları, tatil planlayan son tüketicileri İzmir ile çevre illerimizde memleket özlemi çeken Ispartalı ve Burdurlu hemşerilerimizi stantlarımıza bekliyoruz. Gelirken dostlarını da getirerek gönüllü turizm elçiliği yapmalarını arzu ediyoruz. Gerçekleştirilecek ikili görüşmelerle birlikte ticari anlaşmaların da geliştirilmesi bekliyor başarılı bir fuar geçirilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

BURDUR VE ISPARTA STANTLARI

BAKA’nın Isparta ve Burdur stantlarında; Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri, Güneykent Belediyesi, Bizim Eğirdir Platformu Lavanta Kokulu Köy Kadın Kooperatifi, oteller Barida, Hilton Garden, Ramada, Eskiciler Nis, Davras Sirene ile Tefenni Villas, Lago di Salda, Lale ve Golden Apple, firmalar Roseland ile Clean Rose gül ve lavanta ürünleri, Limenia Travel, Bucak Mustafa Özkan Turizm, Daisy Travel, Direm Tur ile Eva 106 tanıtım çalışması yapacak. Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planlayan son tüketicilerin ilgi gösterdiği fuar, 8 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin 4’üncüsü de fuarla eş zamanlı olarak yapılacak.

Dijital satış ağı ve kanal yönetim platformu HotelRunner’ın, son üç yıldır önemli fuar ve organizasyonlar bünyesinde düzenlediği, konusunda uzman, tanınmış profesyoneller ve yöneticilerin konuşmacı olarak katıldığı HotelRunner Theater etkinliği, HotelRunner, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla Travel Turkey İzmir’de turizm sektöründeki yeniliklerin nabzını tutacak.

2017’de 36 farklı ülkeden bin 284 katılımcının yer aldığı Travel Turkey İzmir’i 63 farklı ülkeden 44 bin 589 kişi ziyaret etmişti. Bu yıl 20 bin m2’den büyük bir alanda açılacak fuarı 50 bin profesyonelin ziyaret etmesi hedefleniyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive