GündemManşetSiyasetBakan Zeybekci: Gerçek Milliyetçilik, bu ülkenin menfaatleri peşinde koşmaktır!

6 sene ago

Önceki gün şehrimize gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti  İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan ilginç değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin son 12 yılda büyük bir dönüşüm ve sıçrama kaydettiğini belirten Zeybekci, Türkiye’nin bölgesel bir güç, küresel bir aktör olduğunu söyledi. 

Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Salonunda düzenlenen partisinin İl Darnışma Meclisi’nde konuşan  Zeybekci, Türkiye’deki ekonomi başarısını anlattı. “Türkiye’de bir zamanlar birilerinin yönettiği birilerinin dizlerinin üzerine ekonomik anlamda çöktürerek aman demek noktasına getirildiği Türkiye 2002’den bugüne destanlar yazıyor” diyen Zeybekci, şöyle konuştu:

“2002’de Cotorelli tarafından, IMF’nin bir Türkiye masası şefi tarafından yönetilen bir Türkiye ekonomisinden bugün dünyanın her noktasına adım adım santim santim karış karış dolaşan dünyada Türkiye’nin menfaatlerini kovalayan, IMF’ye borçlarını 2013 yılında 50 yıllık borçlarının tamamını ödeyen, 2013 yılında bir zamanlar gecelik yüzde 7 bin gecelik faiz olan Türkiye’nin yüzde 4,6 faiz oranlarına geldiği döneme geldik. Türkiye borç alan bir ülkeden borç veren bir ülke haline geldi.”

“IMF masası şefi yetmedi Dünya Bankası tarafından resmen Türkiye’ye Ekonomi Bakanı gönderildiğini anlatan Zeybekci, “O ekonomi Bakanı öyle bir güce sahipti ki dönemin Başbakanı merhum Ecevit, Denizli’de 3 milyon liranın, ihtiyacı olan Burdur’un bırakın o 3 milyonunu 30 bin lirasının bile altına imza atamazdı dönemin Başbakanı. O kadar aciz hale gelmişti bu memleket. O dönemin mangalda kül bırakmayan koalisyon ortakları başbakan yardımcıları, dünya bankasının gönderdiği ekonomi bakanı istemeden 5 bin lirayı bile bir yere gönderemez hale gelmişlerdi. Diz çöktürülmüş aman deme noktasına getirilmiş Türkiye ekonomisi nereden nereye geldi.

İnönü bir zamanlar bi söz söylemiş Türkiye o sözle çok abdest almış. 1950 lerde şunu demişti. Yeni bir dünya kurulut. Türkiye o dünyada yterini alır demişti. Tünyaya rest çekmek için bugün biz yeni bir dünya kurulurken Türkiye o yeni dünyayı kuranlardan olur diyoruz aramızdkai fark bu. Türkiye bugün türkiyede İngiltere ve abd nin önünde en büyük bağışçı ülke haline geldi. Nereye bağış yapıyor ecdatın emaneti olan orta asyyay, ortadoğuya kafkasyay, balkanlara, afrikaya. Lafla peynir gemisi yürümze.

“Nereye bağış yapıyor ecdadın emaneti olan orta asyaya, orta doğuya, kafkaslara balkanlara afrikaya. O böyrak öyle dalgalanır. Öyle Lafla peynir gemisi yürümez. Eğer ecdadın bize emaneti olan bu kültür coğrafyası dediğimiz coğrafyada Türkiye dünyanın en büyük bağışçı ülkesi olduysa ve 4-5 yıldan beri bunu devam ettiriyorsa, işte o bayrak oralarda böyle dalgalanıyor. Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı gittiği yerlerde o bölgenin de lideri olarak karşılanıyor. Hedefler koyduk. Öyle lafla olmuyor bu işler. ‘Atam izindeyiz’ diyerek izinde gidilmiyor. Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muassır medeniyet seviyesine lafla ulaşılmıyor. Cumhuriyet mitingleri yaparak da ulaşılmıyor. Bir zamanlar orak çekiçli kızılyıldızlı bayrak taşıyanlar bugün o Türk bayrağı ile cumhuriyet mitinglerinde Atatürk posterleriyle milliyetçilik taslamaya kalkmasınlar. Biz onların kumaşını iyi biliyoruz. Biz onların röntgenini iyi biliyoruz. Gerçek milliyetçiliğin bu memleketin menfa tlerinin peşinde koşmak bu milleti her gün bir adım öteye götürmek olduğunu kimseden öğrenecek değiliz. Hedefimiz 2023.

12 yılda 3 bin 400 dolardan 10 bin 800 dolara geldi milli gelir, toplam gayrisafi milli hasıla 220 milyar dolardan 820 milyar dolara çıktı  hedef iki trilyon dolar. Nasıl yapılacağını gayet iyi biliyoruz. Onlar bu ülkenin milli bankalarını satıp kapatıp biz göreve devraldığımız 3 kasım 3002 den itibaren her yıl 10 Milyar zarar eden Halk bankası ile ziraat bankası 12 yılda 40 milyar hazineye para aktardı. Türkiye fazla oldu bütün mesele bu Türkiye birilerinin ayağına bastı.

SİZİ MİT BİLE KARIŞTIRAMAZ

Biz bu millet hizmet etme görevini şeref olarak görüyoruz. Biz hizmet ederiz diyoruz. Onlar yönetiriz diyorlar. Şimdi de  biz oynayacaktık, yapacaktık da bizi karıştırıyorlar diyorlar. O kadar çok karıştırdılarki  kendi partilerini kendileride anlyamıyoırlar. Diyorlar ki karıştırsa karıştırsa mit karıştırmıştır. Bu karşıklığı mit bile yapamazk. Suçu Mitin üzerine atmaya çalışıyorlar. Belki bilinçaltında şöyle bişey vardır. Gelsin bizi mit kurtasın.  Onları mit bile kurtaramaz. Adresi doğru öğrensinler. Doğru adres millettir.

Kodlama : SadeMedia Interactive