Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu programı kapsamında ziyarette bulunduğu Burdur’da Valilikte düzenlenen Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol İmza Töreni ve  sonrasında gerçekleştirdiği Salda Gölü ziyaretinin ardından, Bakanlık yatırımlarını yerinde inceledi, MAKÜ’de açılan Genç Ofisin Açılışını yaptı.

 Salda ziyaretinin ardından İl merkezinde yapımı tamamlanan 3500 seyirci kapasiteli spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzunda incelemede bulunan Bakan Kasapoğlu, Bakanlık yatırımlarını yerinde görerek, tesisler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 Burdur Valisi  Ali Arslantaş, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve protokol üyelerinin eşlik ettiği Bakan Kasapoğlu programının son bölümünde ise, Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi kapsamında gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük, sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi içerisinde kurulan “MAKÜ Genç Ofisin” açılışını yaptı. 

Açılışın ardından Spor Toto tarafından yapılan MAKÜ Stadyumunda incelemede bulunan Bakan Kasapoğlu MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan stadyum ve futbol topu üretimiyle ilgili bilgi aldı, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Kasapoğlu’nun Burdur programı Bucak Belediyesini ziyaretle son buldu.

 Bakan Kasapoğlu Makü Genç Ofis’in açılışın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Burdur’un önem verdikleri illerden biri olduğunu belirterek, kenti gençlik ve sportif yatırımlarla her geçen gün daha yukarı taşıdıklarını söyledi.

 BAKAN KASAPOĞLU YAPTIĞI AÇIKLAMADA;

Türkiye’nin en güzel spor salonlarından birini gezdik, antrenman salonlarıyla özel bir yatırımı Burdur’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarı olimpik yüzme havuzunu da incelemelerde bulunduk, havuzun vatandaşlar tarafından aktif kullanıldığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Bugün ayrıca Burdur ve ilçelerinde gerçekleştireceğimiz gençlik merkezleri, sentetik semt sahaları, spor salonları ve yüzme havuzları, yurtlar gibi yatırımları içeren önemli bir protokol imzaladık, bu yatırımlarında hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 

 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz gerek stat, gerekse spor bilimleri fakültesi ülkemizin önemli projelerinden bir tanesi. Liselerde, üniversitelerde gençler neredeyse biz oradayız. Ülkemizin dört bir tarafında açtığımız genç ofislerinin en güzellerinden birinin Burdur’umuzda açılışını yapmaktan ayrı bir mutluluk yaşadık. Valimize, rektörümüze teşekkür ederiz. Gençler bizim her şeyimiz, en önemli varlığımız, onlar için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde her türlü imkânı seferber etmekte kararlıyız. İnşallah yarınlar gençlerimizle çok daha aydınlık ve müreffeh olacak. 

 Genç ofisleri, gençlere 7 gün 24 saat hizmet verecek. Bakanlığın imkanlarına erişim ve ulaşım sağlayacak bir merkez. Gençlerimizin o değerli vakitlerinin çok daha değerlenmesine katkılar sağlayacak bir merkez. Burdur’a gençlerimize ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin değerli gençlerine hayırlı uğurlu olsun. Bu vesileyle Burdur’a teşekkür ediyorum, yine temasımız ve ziyaretimiz olacak.” Dedi