GündemManşetBakan Eroğlu’ndan ilginç benzetme: “BURDUR, SAKLI HAZİNE”

3 sene ago

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 10 Şubat 2017 Cuma günü gerçekleştirdiği Burdur gezisine yine yatırım müjdeleri, yeni yatırımlar damgasını vurdu… AK Parti iktidarları döneminde Burdur’u en yakından tanıyan, ilimize en çok gelen Bakan ünvanını elinde bulunduran ‘fahri hemşehrimiz’ Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, dün şehrimize geldi. Bakan Eroğlu’nun Burdur programında gündeminde yine rakamlar, Burdur’a yapılanlar, hizmetler, hazırlığı yapılan yeni projeler vardı…

Valilik’te düzenledği basın toplantısında Bakan Eroğlu, AK Parti iktidarları döneminde son 14 yılda Burdur’a 6 milyar TL’lik yatırımlar yapıldığını anlattı. Bu yatırımlarda Bakanlığı’nın yatırımlarının birinci sırada olduğunu belirten Bakan Eroğlu, konuşmasının final bölümünde Burdur’da tabiat turizmini canlandırmak istediklerini hatırlatarak, “Burdur, dünyanın en güzel mekanlarından bir tanesi böyle bir cennet yok. Burası saklı bir hazine, saklı bir cennet” benzetmesinde bulundu.

‘Fahri hemşehrimiz’ Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, 10 Şubat’ta şehrimize geldi. Bakan Eroğlu’nun Burdur programında gündeminde yine rakamlar, Burdur’a yapılanlar, hizmetler, hazırlığı yapılan yeni projeler vardı… Dün Ulu Camii’nde kıldığı Cuma Namazının ardından yürüyerek, vatandaşlarla selamlaşarak Valilik binasına gelen Bakan Eroğlu düzenlediği basın toplantısında Bakanlığının ve AK Parti Hükümetlerinin Burdur’a hizmetlerini anlattı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen Orman ve Su İşleri Bakanlığı üst düzey bürokratları, Genel Müdürlerin de katıldığı Bakan Eroğlu’nun basın toplantısına; Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, AK Parti il başkanı Süleyman Faki, Bakanlık bölge müdürleri ve il müdürleri eşlik etti.

“Burdur’un makus talihi AK Parti ile kırıldı, son 14 yılda Burdur’a 6 milyar TL’lik yatırım yaptık”

Burdur’un AK Parti iktidarları dönemi öncesinde Anadolu’da yıllarca ihmal edilen bir kent olduğunu, devlet yatırımlarınden yeterince faydalanamadığını öne süren Bakan Eroğlu; “işte; bu döngü, Burdur’un talihi AK Parti iktidarıyla değişti. Burdur son 14 yılda pek çok yatırım aldı, almaya devam ediyor. Fahri hemşehrisi olmaktan gurur duyduğumuz Burdur’umuzda büyük yatırımlara, muhteşem eserlere imza attık. Burdur bizimle birlikte hakettiğini alıyor, devlet desteklerinden yararlanıyor. AK Parti Hükümetleri son 14 yılda Burdur’a 6 milyar TL’lik kaynak aktardı. Burdur’da son yıllarda gerçekleşen yatırımların içersinde en başta Bakanlığımızın 1 milyar TL’lik yatırımları geliyor. Bunun yanında sağlık’tan eğitime, ulaşıma pek çok alanda yatırımlar gerçekleştirdik” diye konuştu.

“Tabiat turizmi Burdur’da gelişecek”

Konuşmasının sön bölümünde Burdur’da turizmin geliştirilmesi gerektiğine değinen, bunun için de tabiat-doğa turizminin büyük önem taşıdığını, Burdur’da tabiat turizmini canlandırmak istediklerini hatırlatan Bakan Eroğlu, “Burdur, dünyanın en güzel mekanlarından bir tanesi böyle bir cennet yok. Burası saklı bir hazine, saklı bir cennet. Muhteşem bir güzellik. Biz diyoruz ki Türkiye’ye. Antalya’ya gelen turistlerin en azından % 10 ya da 20 sini Burdur’a çekelim. Bu bakımdan Doğa Koruma ve Milli Parklar bir master planı hazırladı. İnşallah Burdur’u bütün dünyaya tanıtacağız. Bu konuda yapılması gereken neyse biz de her türlü desteği vereceğiz. Bir alışırlarsa zaten buradan kopmaları mümkün değil. Biz buraya çok para bırakacak zengin turistlerin gelmesini istiyoruz. Az gelsin, ama zengin gelsin” şeklinde konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive