ManşetBakan Eroğlu’ndan Burdur’da; 151 milyon liralık açılış

2 sene ago

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, BURDUR’DA 5 TESİSİN TEMELİNİ ATTI, 7 TESİSİN İSE; AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. TESİSLERİN TOPLAM YATIRIM BEDELİ 151 MİLYON LİRAYI BULUYOR…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 4 Mayıs 2018 Perşembe günü Burdur’da düzenlenen programda 5 tesisin temelini attı, 7 tesisin de açılışını gerçekleştirdi. Merasimde temeli atılan ve açılışı yapılan 12 tesisin toplam yatırım bedeli 151 milyon lirayı buluyor.

Bakan Eroğlu, “Burdur’a her gelişimizde yatırımlarla geliyoruz. Bugün de hasretle beklenen barajların, göletlerin, ormancılık ve milli park projelerinin temelini atacağız ve açılışlarını yapacağız. Toplam 151 milyon TL yatırım bedelli 12 tesisimiz hayırlı, uğurlu olsun. Burdur’a, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak en fazla yatırımı biz yaptık. Bu yılsonu itibarıyla yatırımlarımız 2 milyar TL’yi aşacak. DKMP yatırımlarımız ile tabiat turizmi master planımız hazır. Burayı Türkiye’nin en gözde turistlerin geldiği bir şehir haline getireceğiz. Ayrıca, 2019 sonuna kadar Burdur’a AKDENİZGEP kapsamında 33 milyar TL yatırım yapacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 12 tesisin toplu olarak temelini atarak, açılışını yaptı. Bakan Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 6 adedi sulama, 4 adedi baraj, 1 adedi DKMP tesisi ve 1 adedi de ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli 151 milyon lirayı buluyor.

Bakan Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan tesislerin hizmete alınması ile 9.690 dekar, zirai alan su’ya kavuşacak. Sulama sistemi yenilenen 23.350 dekar arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 3 milyon 300 bin metreküp su biriktirilecek… Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak. Ayrıca Burdur’da düzenlenen merasimde 6 aileye gelir getirici tür sertifikası, 8 aileye de Orköy kredisi verildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive