ManşetSiyasetBakan Eroğlu Burdur’da konuştu: “Yeni sistem, halkın refah seviyesini artıracak”

2 sene ago

Bakan Eroğlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı

Burdur ile yakından ilgilenen, ilimize pek çok kez ziyaretler gerçekleştiren ‘fahri hemşehrimiz’ Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, 4 Mayıs 2018 Cuma günü  şehrimize geldi. Bakan Eroğlu temeli atılacak, açılışı yapılacak 12 adet tesisin açılışını gerçekleştirmek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi.

Bakan Eroğlu’nun Burdur turu Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret ile başladı. Bakan Eroğlu’nun Ak Parti ziyaretinde Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekici, Ak Parti Milletvekili Aday Adayları ve çok sayıda partili hazır bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu güncel siyasi konular hakkında değerlendirmelerde bulundu, 24 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti.  Bakan Eroğlu konuşmasında; “Dün parti grup toplantımız vardı. Grup toplantımızda Dünya Lideri Cumhurbaşkanımızı aday olarak gösterdik. Hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten büyük bir coşku vardı. İşte milletin kendisi aynı zamanda milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletin adayı. Muhalefetin ise çatısı yıkıldı. Kendileri bir çatı adayı bile bulamadı, Kılıçdaroğlu kendisi de aday olmadı ve kendi içlerinden birini Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterdiler.

24 Haziran seçimleri milletimizin tarihinde en önemli seçim. Çünkü yeni bir döneme giriyoruz. Yeni bir sistem, Cumhurbaşkanlığı sistemi. Bu sistem gerçekten çok önemli. Artık yürütmenin başında Cumhurbaşkanı var. Yasama tamamen ayrı çok daha etkin bir hale gelerek. Yürütme, yasama ve yargı üç tane kuvvetli ayrı erk var. Eskiden yasama ve yürütme ayrı gibi gözüküyordu, ama ayrı değildi. Tabiki yürütmenin başında Cumhurbaşkanı olunca bürokratik engeller kalkacak. Çok daha refah seviyemiz artacağı gibi halkın refah seviyesi de çok yükselecek. Ak Parti İktidarı son 15 yılda muh- teşem yatırımlara, hizmetlere mührünü vurdu. Cumhuriyet tarihinde en büyük yatırım, hizmet ve dönüşümü biz gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive