Vali Öksüz Muhtarlarla Bir Araya Geliyor Vali Öksüz Muhtarlarla Bir Araya Geliyor

Vali Öksüz, toplantının başında yaptığı konuşmada yönetim kurulu toplantımızın ve alacağımız kararların üç ilimiz için hayırlı olmasını diledi.
 
Toplantı; süreci devam eden destek programları, hâlihazırda devam eden Ajans projeleri ve gündemde yer alan diğer konuların görüşülmesinin ardından son buldu.

Toplantıya başta Vali Öksüz olmak üzere, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve ilgili ajans personeli katıldı.

1b80513b-acb4-49cb-ac3a-461ed808ceba (Copy)
 
Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Türker Öksüz toplantının başında yaptığı konuşmasında, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak bugüne kadar toplam 621 projeye 2024 yılı rakamlarıyla 1 milyar 400 milyon TL’den fazla destek vererek 2,1 Milyar TL’lik yatırımın hayata geçmesini sağlamış olduk.

Bu toplantımızda geçtiğimiz yıl içerisinde Ajansımızca bölgemiz nezdinde yürütülen faaliyetleri ve Ajansımızın 2023 Yılı Faaliyet Raporunu değerlendireceğiz. Bu bağlamda; Ajansımızın 2024-2028 yılları arasında uygulanacak olan Bölge Planı’na dair yapmış olduğu çalışmaları; tarımda verimlilik, turizmde dayanıklılık, sanayide rekabetçilik stratejik öncelikleri çerçevesinde inceleyeceğiz.

2023 yılı içerisinde Ajansımızca hazırlanan bölgesel strateji belgelerini, analiz dokümanlarını ve fizibilite raporlarını irdeleyeceğiz.

Ajansımızın sonuç odaklı programları kapsamında yürüttüğü ve yıl boyunca gerçekleştirdiği eğitimleri, planlama çalışmalarını, destek ve projelerini inceleyeceğiz.

Ülkemiz sathında Kalkınma Ajansları ve üniversitelerimiz eli ile yürütülen ve gençlerin yenilikçi girişimler oluşturmasına aynı zamanda da ülkemizin siber güvenlik alanında çalışacak insan kaynağı ihtiyacına katkı sağlamayı hedefleyen SİBERVATAN Programına dair bölgemizde yer alan 7 üniversite ile birlikte 4 merkezde yapılan çalışmaları münazara edeceğiz.

162. Yönetim Kurulu toplantımızın ve alacağımız kararların üç ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Valilik Basın