EğitimManşetBurdur Bahçeşehir Koleji yapımı hızla ilerliyor

5 sene ago

Yapımına 15 Ocak 2015 tarihinde, temeli de 21 Şubat 2015 tarihinde atılan Burdur Bahçehir Koleji Kampüsü’nün inşaatı tam gaz devam ediyor. 4’ü eğitim binası olmak üzere toplam 7 bina ile içerisinde yarı olimpik standartlarında bir havuz, kampüsün tam ortasında amfi tiyatro ve 400 seyirci kapasiteli kapalı spor salonuyla bir kompleksin yükseldiği Bahçeşehir Koleji’nde toplantı, panel ve konferansların yapılabileceği 500 kişi oturma kapasiteli bir de salon inşaatı yapılıyor.

Birbirinden bağımsız eğitim ve sosyal tesislere sahip Türkiye’de tek örneğe sahip kolej kampüsü olması yönünden Burdur Bahçeşehir Koleji farkını ortaya koyuyor. 7/24 çalışma esasına göre inşaatı devam eden kampüs hakkında konuşan Kurucu Genel Müdür Osman Çoban; ”Çok kısa bir süre önce başladığımız inşaatımızın yüzde doksanını tamamladık. Şuan dış cephe kaplamaları ve çevre düzenlemesi başlanıldı. Tahmin ediyorum okul araç ve gereç donanımları ile beraber eğitim ve öğretime temmuz ayı sonunda hazır olacağız.Müteahhit firmamıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

TAM DONANIMLI VE MODERN KAMPÜS

İçerisinde 10 derslikli 200 öğrencinin öğrenim gördüğü anaokulu, 16 derslik 384 öğrencinin öğrenim gördüğü ilkokul, 16 derslikli 384 öğrencinin öğrenim gördüğü ortaokul, 16 derslikli 384 öğrencinin öğrenim gördüğü lise ile 1352 öğrenciyi bir arada buluşturacak olan Burdur Bahçeşehir Koleji Türkiye’nin en modern kampüsü olacak. Burdur Bahçeşehir Koleji eğitim ve öğretim alanında öğrenciler ve öğretmenler için tüm deneyim ve vizyonu seferber etmiş durumda. Modern kütüphanesiyle, sanat atölyesiyle, bilim müzesiyle, fen ve teknoloji laboratuvarıyla, fizik-kimya-biyoloji teknolojisi laboratuvarıyla büyük imkanlar sunan Burdur Bahçeşehir Koleji, robotik laboratuvarında bulunan müzik dersliği, müzik anfisi, matematik dersliği ve özel dersliklere sahip yüksek eğitim standartlarında hizmet sunuyor.

DEV KADRO EĞİTİM-ÖĞRETİME HAZIR

Burdur Bahçeşehir Koleji, öğretmen kadrosunu da oluşturdu. Türkiye’de alanında uzman ve seçkin öğretmenleri bir araya getirerek kadrosunu tamamlayan kolejde yüksek kaliteli eğitim ile Burdur’da eğitim başarısının çıtası daha da yukarıya çıkarılması hedefleniyor. Öğretmen kadrosunun da önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşılacağı belirtildi.

ZAMAN AŞIMINA UĞRADI! BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DAVASINA RED KARARI

AK Partili Burdur Belediye Meclis Üyelerinin, Bahçeşehir Koleji’nin inşa edildiği arazinin ihalesinde usül hatası yapıldığı iddiasıyla açtıkları dava zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle reddedildi.   Belediye’nin Çöp Toplama Merkezi’nde, önceki gün gazetecilerin sorusu üzerine konuya açıklık getiren Başkan Ercengiz, temyiz hakkı olduğu için davanın sonuçlanmadığını hatırlattı.

Başkan Ercengiz, Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin, Bahçeşehir Koleji’nin arsası ile ilgili açtıkları davanın, zaman aşımına uğradığı için Bölge İdare Mahkemesi tarafından reddedildiğini açıkladı.

Dava açan tarafın temyiz hakkı olduğu için davanın henüz sonuçlanmadığına dikkat çeken Ercengiz, “Bizim usül yönünden hatamız olduğu iddia ediliyordu. Usül yönünden hatamız olmadığı yönünde kanaat oluşmuş. Bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.” dedi.

‘Kimseyle kavgamız yok.’ diyen Ercengiz, “Şehrin gelişmesine katkı koyacak ne varsa hepsinde biz varız. O davanın sonuçlanması ya da sonuçlanmaması, bizim işleyişimiz açısından sorun yaratmayacak. Biz bunu bir kampanya haline de dönüştürmeyeceğiz. AK Partili Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızın usül yönünden hatalı olduğumuzu iddia ederek açtıkları bir davaydı. Bu dava bölge idare mahkemesine taşındı. Ara karar verildi. Bundan sonraki süreçte biz işin kendi mecrasında akmasını istiyorduk. Bu mahkeme kararının sonucunu bir siyasi kampanya haline dönüştürmeyeceğiz.” diye konuştu.

AK Partili Meclis üyelerinin kararı temyiz edip etmeyeceği merak ediliyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive