ManşetBahçelievler Mahallesi Muhtarı Ali Polat: “Mahallemizin sorunlarının çoğu çözülmüş durumda”

4 sene ago

Şehrimizin en büyük mahallelerinden biri olan Bahçelievler Mahallesinde Muhtar Ali Polat gazetemiz muhabiri Filiz Eryılmaz’a Bahçelievle Mahallesini anlattı.

Mahalledeki sorunlar, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ali Polat, şunları söyledi:

“Mahallemde 7300 seçmenim var. Mahallem Vali Konağı’ndan, Tarım İl Müdürlüğü ve Stadyum Caddesine kadar uzanıyor. Burdur’un en büyük ve en eski mahallerinden bir tanesi. Mahallem senelerdir yerine oturmuş durumda. Çoğu sorunlarımızı çözmüş durumdayız. Sadece son günlerde yaşanan hava şartları ve yağışlardan dolayı mahallenin bozulan sokak ve caddeleri var. Onların yapılması lazım. Bir de Tarım İl Müdürlüğü binasının arka sokağı parke taşı ile döşeli. O parke taşlarının sökülerek asfaltlanması gerekiyor. Yaz döneminin gelmesini ve havaların düzelmesini bekliyoruz. Sorunlu olan yol ve sokaklarımız yapıldıktan sonra mahallemin bir sorunu kalmayacak. Bir de Karayolları ile Köy Hizmetleri arasında kalan sokakta aydınlatma az olduğu için gece gençler orada alkol ve uyuşturucu madde alıyorlar. O sokakta oturan sakinlerimiz bu konudan muzdarip. Onun önlenmesi için çalışma yapıyoruz.

Ben mahalle muhtarı olarak mahalle sakinlerimin daha rahat ve sorunsuz bir mahallede yaşabilmesi için elimden gelen çalışmaları yapıyorum. Mahallemde bulunan Gençlik Parkı senelerdir atıl biz vaziyette duruyordu. O parkı ben faaliyete geçirdim. Şu an çalışır vaziyette. Çay, kahve ve tost satışı gerçekleşiyor. İsteyenler orada doğum günü ve toplantı yapabiliyorlar. Mahallemde yaşlı ve özürlü sakinlerimiz var. Onlarla sürekli görüşüyorum, ziyaret ediyorum. İsteklerini, ihtiyaçlarını öğreniyorum. Onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum. Bu hafta mahalle sakinlerime Salda Kayak Merkezine gezi düzenledim. Talep oldukça fazla. Hafta sonu sonunu mahalle sakinlerimle Salda Kayak Merkezinde geçireceğim. Bu gezilere zaman zaman yer vereceğiz. Düzenli toplantılar yapıyoruz. Mahallemizin sorunları ve taleplerini değerlendiriyoruz. Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşları ile görüşüyorum.

Burdur’da kamu kurum ve kuruluşları olsun, Belediye, Valilik olsun mahalle muhtarlarının sorunlarına her zaman kulak veriyorlar ve yardımcı oluyorlar. Bizim şu an 35 mahalle muhtarı olarak Valilik’ten talebimiz düğünlerin okul bahçelerinde yapılmasının yasaklanmasının kaldırılması. Çünkü Burdur’da dar gelirli aile çok. Düğün salonu sayısı da çok az ve fiyatları çok yüksek. Dar gelirli aileler okul bahçelerini kiralayarak düğün yapıyorlardı. Şimdi o yasaklanınca düğün yapacak olanlar sıkıntılarını bizlere iletmeye başladılar. Bu konuda Burdur halkından sürekli talep ve baskı geliyor. Bu konunun çözüme ulaşmasını umut ediyoruz. Bir de Burdur halkı selaların merkezi sistemden verilmesi talebinde bulunuyorlar. Bizler Mahalle Muhtarları olarak Burdur halkın elçileriyiz, sesi ve kulağıyız. Onların taleplerini yetkili mercilere iletmek bizim görevimiz. Halkımızın bu taleplerine çözüm bulunması en büyük dileğimiz…”

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive