Burdur'da yaşayan 6 yaşındaki Şefik Uras Tırpan, önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Motokros yarışmalarına hazırlanıyor.

Burdur'da yaşayan Mehmet Yıldızlı İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Şefik Uras Tırpan hafta sonları babası ile birlikte Burdur Gölü kenarındaki piste gelip bu yıl düzenlenecek Motokros yarışmalarına hazırlanıyor. Minik sporcu hafta sonları derslerini bitirdikten sonra piste gelip babasının nezaretinde haftada 4 saatlik çalışma ile yarışmalara hazırlanıyor. Minik sporcu 50 cc kategorisinde yarışacak. Babasının söylediklerini can kulağı ile dinleyen Şefik Uras hazırlıklarını tamamladıktan sonra pistin tozunu attırıyor.

fcd87193-caed-4738-97f8-fe5c9a9325de

Oğlunun 5 yaşından itibaren motor kullanmaya başladığını belirten baba Yakup Tırpan: "Oğlum Şefik Uras bir yıldır motora biniyor. Ben çocukluğumdan beri motora biniyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun bu yıl düzenleyeceği kendi yaş grubundaki motokros şampiyonalarına hazırlıyorum. Kendisi motora binmeyi çok seviyor o yüzden de yağmurda, çamurda, karda, soğukta şu an hava sıcaklığı eksi derecelerde olmasına rağmen sabah kalktı ödevlerini yaptı motosiklete binmek için. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

1689f2b9-7ace-4523-88c3-c46626586d18

Şefik Uras Tırpan ise: "Cumartesi ve Pazar günleri buraya geliyoruz. Babam beni eğitiyor. Kendi yaş grubumdaki yarışlara girmek istiyorum" dedi.

Motor kullanmanın güzel bir duygu olduğunu belirten Şefik Uras Tırpan: "Motora binerken mutlu oluyorum. Korkmuyorum" ifadelerini kullandı.

Kendi yaş grubundaki arkadaşlarını da motosiklet kullanmaya çağıran Tırpan: "Korkmalarına gerek yok. Gerekli ekipmanları olduktan sonra korkmalarına gerek yok" diye konuştu.

5b494afe-db95-4cdc-a306-365211055e5a

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI