Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, geçen çarşamba günü kamp yaptıkları Burdur’da antrenman öncesi kalp spoazmı geçiren Babacar’ın Federasyonun kararı sonrası antrenmanlara geri döneceğini söyledi.
Kamp yaptıkları MAKÜ Tesislerinde Rektör Prof.Dr. Adem Korkmaz ziyaret ederek Aytemiz Alanyaspor’lu futbolculara baklava ikram etti.
MAKÜ Tesisleri’nde günde çift antrenmanla sezon hazırlıklarını sürdüren Alanyasporlu futbolcuları Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, antrenman öncesinde ziyaret etti.
Ziyarette Rektör Korkmaz ve ekibini Teknik Direktör Çağdaş Atan ve takım kaptanları Efecan Karaca ile Daniel Candeias karşıladı.
Takımla bir süre sohbet eden Rektör Korkmaz kendilerini MAKÜ Spor Tesislerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Akdeniz’in parlayan yıldızı Alanyaspor’un bizi tercih ederek burada kamp yapması bizleri mutlu etti. Alanyaspor’un başarılarını biliyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Özellikle bu sezon gösterdiği performans ve ligi uzun süre önde sürdürmesini takip ettik ve mutlu olduk. Onların bu başarısı bölgedeki diğer takımlara da örnek olabilecek nitelikte. MAKÜ Spor Tesisleri’ndeki başarılı kamp süreci önümüzdeki lige de yansıyacaktır diye düşünüyorum. Bizleri tercih ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz”.
Ziyarette Rektör Korkmaz Alanyaspor ekibine baklava ikram etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekinilmesinin ardından son buldu.
Rektör Korkmaz’ın kalp spazmı geçiren Babacar’ınd urumunu sorması üzerine Teknik Direktör Çağdaş Atan şunları söyledi; “Babacar yarın (bugün) bir komisyon var Federasyonun bir komisyonu normal bir insan olsa işine dönebilir komisyona gözükecek büyük bir ihtimal ile geri gelecek diye ümit ediyoruz bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Yarın İnşallah İstanbul’da o komisyona girdikten sonra aramıza katılır diye ümit ediyoruz. Öyle hayati tehlike yada stent, ameliyat olacak bir durum yok sadece medikal biraz tedavi görecek o kadar antrenmanlara devam edebilir.”

Süper Lig ekibi, 6-19 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak ilk etap kamp çalışmaları kapsamında 2 hazırlık maçı oynayacak.

13 Temmuz Salı günü Ukrayna’nın FC Zorya Luhansk takımıyla karşılaşacak olan Aytemiz Alanyaspor, 17 Temmuz Cumartesi günü bir hazırlık maçı daha yaparak, 19 Temmuz Pazartesi günü ilk etap kampını tamamlayacak ve MAKÜ Spor Tesisleri’nden ayrılacak.