GündemManşetAziziye Göletine 10 bin sazan balığı bırakıldı

4 ay ago

Burdur Valisi Ali Arslantaş ilk programını Aziziye Köyü’nde gerçekleştirdi.

26 Haziran 2020 Cuma günü Gölete sazan balığı bırakma töreni için Aziziye Köyü’ne gelen Vali Arslantaş, Cuma Namazını Aziziye Köy Camisinde kıldı. Namaz öncesinde Köye kurulan Pazar Yeri esnafları ve Camii bahçesindeki vatandaşlarla selamlaşan Vali Arslantaş ve beraberindekiler Namaz sonrasında sazan balığı bırakma töreni için Aziziye Göletine gitti.

Düzenlenen törene Vali Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve SuÜrünleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahir Kanyılmaz, İl genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ile vatandaşlar katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Üretim tesisleride üretilen 10 bin yavru sazan balığı düzenlenen törenle Aziziye Göleti’ne bırakıldı.

Törende konuşan Vali Ali Arslantaş “Bu yıl ilimizdeki göletlere 184 bin balık bırakacağız. Önceki dört yılda da 383 bin balık bırakılmıştı. Bir yıl sonra olta balıkçılarının bu göletimizde kendi ekonomilerine spor amaçlı veya hobi amaçlı balık tutarak katkıda bulunduklarını memnuniyetle müşahade etmeyi umut ediyoruz. Bu yıl toplam 16 göletimizde balıklandırma yapacağız. Geçtiğimiz yıllarda tamamlananlarla birlikte belkide Burdur’u bir kaç yıl içerisinde aynalı sazanın başkenti haline getireceğiz” dedi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Her alanda Burdurumuzun üretimini geliştirmek, üretiminden Burdur halkının kazancını artırmak noktasında çalışmalar yapılması gerekiyor. Bu çerçevede iç balıkçılıkta Türkiye’de Burdur olarak söz sahibi olmak istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’da yaptığı konuşmada “Pandemi dolayısıyla yaklaşık 4 aydır bu tip faaliyetlerde bulunamıyorduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın normalleşme süreciyle ilgili açıklamasıyla birlikte bizde ilimizle ilgili faaliyetlere yavaş yavaş başladık. Göletlerimiz hem sulama suyunda kullanılıyor hem de balıkçılıkta kullanılıyor. Bugün buraya 10 bin balık bırakacağız. Hem balıkçılarımıza hem de Aziziye Köyümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından 10 bin yavru sazan balığı Aziziye göletine bırakıldı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive