Burdur’da bulunan Azerbaycanlı gençler Karabağ zaferinin 1. yıl dönümünde AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’ye ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette 80 öğrenci Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtuluş zaferinin 1. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve selamlarını iletti.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yapmış olduğu konuşmada; “Nasıl ki Fatih Sultan Mehmet han İstanbul’u alarak çağ kapatıp, çağ açtıysa, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ayasofya’yı tekrar ibadete açarak, afrinde sihalarla, ihalarla destan yazarak Azerbaycan’da da Karabağ zaferinde Azeri gardaşlarımızın yanında dik durarak yeni bir zafere imza atılan sürecin önderliğine yardımcı oldu. Rabbim iki devlet, tek millet olarak Azerbaycan-Türkiye dostluğuna zeval vermesin. Her zaman kapılarımız sonuna kadar sizlere açıktır. Türkiye nasıl vatanınızsa, AK Parti’de sizin yuvanızdır.” dedi.

AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan ise konuşmasında; “Gardaşlarımız hoşgeldiniz, sefa getirdiniz. Biz birlikte çok güçlüyüz, biz birlikte tek milletiz. Kapılarımız sonuna kadar açık sizlere. Sizleri her zaman bekleriz.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycanlı öğrencileri temsilen konuşan Nurlan isimli Azeri öğrencide; “Öncelikle Şehitlemize rahmet dileriz. Karabağ zaferinde bizleri yalnız bırakmayan Gardaş ülkemiz Türkiye’mize, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Azerbaycan’ın Karabağ zaferinde Gazi olan Azerbaycanlı bir gençte; “Zor bir savaş oldu. Bizler bu zafere inandık ve bizim olan toprakları tekrar geri aldık. Bu zaferimizde bize destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve dualarını eksik etmeyen aziz Türk halkına teşekkür ederiz.” dedi.

Ziyaret il başkanlığı önünde günün hatırası fotoğrafı çekilerek son buldu.