Burdur’un Çavdır İlçesi’nde ayrıldığı eşini bıçaklayarak öldüren Tarkan Altun (38) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Denizli’nin Çivril İlçesi’nden 3 çocuğu ile birlikte mevsimlik işçi olarak Burdur’un Çavdır İlçesi’ne gelen Sevil Özel, 3 Temmuz 2020 tarihinde bir yıl önce boşandığı eşi Tarkan Altun tarafından sokak ortasında 12 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralı olarak Çavdır Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadın kurtarılamadı.
Tarkan Altun Burdur Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Asayiş Şubesi ekipleri ve Çavdır İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonla Antalya’nın Korkuteli İlçesi Kayabaşı Köyü’nde saklandığı bir yakınının evinde olaydan 20 saat sonra yakalandı. Altun, eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme suçundan tutuklandı.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen karar duruşmasına tutuklu bulunduğu Antaya L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan ve son sözü sorulan Altun, “Ben tasarlayarak öldürmedim. Takdir mahkemenin” dedi.
Kısa bir ara veren mahkeme heyeti Altun’u eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme suçundan Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti cezada indirim yapmadı.