EkonomiGündemManşetBurdur’da il genelinde ayni ve nakdi yardımlar devam ediyor”

6 ay ago
SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARI YARDIMLARI ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR
İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından il genelinde ayni ve nakdi yardımlar yapılmaya devam ediliyor.
Koranvirüs tedbirleri kapsamında, Vatandaşlarımıza evlerinden başvuru yapma kolaylığı sağlamak amacıyla hafta içi mesai saatleri içerisinde 0 530 885 84 47 – 0 544 544 15 77 – 0 248 212 30 02 numaralı telefon hatların üzerinden yardım başvurularını alan Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yapılan müracaatları en hızlı şeklide değerlendirerek ayni ve nakdi yardımları yapmaya devam ediyor.
Bu kapsamda çalışmalarını yoğunlaştıran Vakıf tarafından 10-11 Nisan tarihlerinde 143 aileye 76.500 TL tutarında nakdi yardım, 283 aileye gıda yardımı, 48 aileye de kömür yardımı yapıldı.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Vali Hasan Şıldak, “Bu hassas süreçte Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlıklarımız tarafından üzerinde önemle durduğumuz  konuların başında, süreç içerisinde alınan tedbirler dolayısıyla ekonomik olarak etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için yürütülen çalışmalardır.
Vatandaşlarımızdan isteğimiz sosyal izolasyonu sağlayarak Vakıflara gitmeden telefonla aramak suretiyle yardım taleplerini iletmeleridir. İl/İlçe Vakıflarımız bu konuda yoğun bir şekilde çalışarak, müracaatları en hızlı şekilde değerlendirip yardımları ulaştırmaya devam edecekler” dedi.
Kodlama : SadeMedia Interactive