EkonomiGündemManşetSiyasetAyasofya ibadete açıldı, emeğe geçenlerden Allah razı olsun; biz konumuza dönelim

3 ay ago

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut yazılı basın açıklaması yaptı.

Akbulut açıklamasında, “Çok şükür Ayasofya ibadete açıldı, emeğe geçenlerden Allah razı olsun; biz konumuza dönelim. Çiftçi gübre, tohum, elektrik desteği bekliyor her şeyden önce yurt içinde yetişen ürünlerin ithalatının hemen durdurulmasını ve yandaş müteahhitlere verilen garantiler gibi üreteceği ürünlerde ürün alım garantisi bekliyor. Hayvancılık sektörü süt fiyatlarının düşük yem, saman, kepek vs. fiyatlarının yüksek olmasından yakınıyor. Esnaf, Sanayici hizmet, mal alış ve üretim maliyetlerinin önlenemez yükselişinin artık önlenmesini istiyor. Emekliler, asgari ücretliler insanca yaşayabilecek, açlık sınırının(2492 TL) üstünde ücret ve maaş almak istiyor. Öğrenciler, gençler gelecek ile ilgili kaygı duymak istemiyorlar. Bunların olduğu ülkeyi yaratalım size söz ben de AKP il Başkanı gibi tüm halkımıza lokma dağıtacağım.” dedi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un açıklaması şöyle; “Çok şükür Ayasofya ibadete açıldı, emeğe geçenlerden Allah razı olsun; biz konumuza dönelim.
Çiftçi gübre, tohum, elektrik desteği bekliyor her şeyden önce yurt içinde yetişen ürünlerin ithalatının hemen durdurulmasını ve yandaş müteahhitlere verilen garantiler gibi üreteceği ürünlerde ürün alım garantisi bekliyor.
Hayvancılık sektörü süt fiyatlarının düşük yem, saman, kepek vs. fiyatlarının yüksek olmasından yakınıyor. Yem süt dayatmasının bir an önce önüne geçilmesini istiyor. Kombineler de sağmal hayvanlarını kestirmek gibi zor günleri bir daha asla yaşamak istemiyor.
Esnaf, Sanayici hizmet, mal alış ve üretim maliyetlerinin önlenemez yükselişinin artık önlenmesini istiyor. Ödediği iş yeri kirasından dolayı bir de stopaj ödemek istemiyor mesala. Artık işçi çıkarmak değil iş yetiremeyip bol bol istihdam yaratmak istiyor.
Emekliler, asgari ücretliler insanca yaşayabilecek, açlık sınırının(2492 TL) üstünde ücret ve maaş almak istiyor. Aldıkları maaş zamlarının yüksek enflasyon oranlarının altında ezilip kalmasına isyan ediyor.
Öğrenciler, gençler gelecek ile ilgili kaygı duymak istemiyorlar artık. Onlar yaşadıkları Ülkede en iyi eğitimleri almak istiyorlar, dünyada eğitim konusunda diğer ülkelerin öğrencilerine kafa tutmak istiyorlar. Kısıtlamalarla, Yasaklarla dolu bir ülkede değil çağdaş, Özgür bir ülkede hayal kurup, hayallerini gerçekleştirmek istiyorlar artık..
Bunların olduğu ülkeyi yaratalım size söz ben de AKP il Başkanı gibi tüm halkımıza lokma dağıtacağım.”

Kodlama : SadeMedia Interactive