Burdur’da güvenlik güçleri tarafından İlimizde meydana gelen mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi, suç ve suçluların tespitine ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kararlılıkla devam ediyor.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İl merkezinde toplam 14 mahallenin muhtelif cadde ve sokak üzerlerinde bulunan Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafoların muhafazası için takılan 283 adet asma kilitlerin 11.01.2022 günü çalınması sonucu meydana gelen hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Yapılan çalışmalar sonucu bahse konu olan mahallelerdeki cadde ve sokaklarda 38 adet kamera kaydı incelenmiş, olayın failinin beyaz renkli motosiklet ile olayı gerçekleştirdiği anlaşılmış, failinin tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda olayın failinin E.N. isimli şahıs olduğu, şahsın 30 adet suç kaydının olduğu tespit edildi.

Şahsın 25.01.2022 günü Antalya İlinde bulunduğu belirlenmiş, Antalya’dan yakalanarak Burdur’a getirildi. Şüpheli şahıs işlemleri sonrasında çıkarıldığı mahkemece 26.01.2022 günü tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.