GündemManşetASKIDA KIYAFET (Bir elin verdiğini diğer el görmüyor)

6 ay ago

Burdur şehir merkezinde Bahçelievler Mahallesi Muhtarlığı, örnek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Mahalledeki Gazi Camisinin bahçe korkuluklarına giymedikleri yeni kıyafetleri asanlar, bu kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerinin ulaşmasını sağlıyorlar.

Bahçelievler Muhtarlığı yanına asılan ve sepet içerisine bırakılan kıyafetler ihtiyaç sahipleri tarafında alınarak kullanılıyor.

Genelde hiç kullanılmamış ve ya çok az kullanılmış bay bayan kıyafetlerinin bulunduğu cami duvarında “Askıdan Alabilirsiniz” yazısı da dikkat çekiyor.

Gazetemize konuşan Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ali Polat; “Mahalle sakinlerim evlerinde giymedikleri hiç kullanılmamış kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmam için bana getiriyorlardı. Birçok kıyafet muhtarlığımızda birikti. Ben de çare olarak böyle bir yöntem buldum. Askı alıp getirilen kıyafetleri askılarla cami bahçesinin korkuluklarına astım ve askıdan alabilirsiniz diye de yazdım. Her gün burada ihtiyaç sahipleri, inşaat işçileri ve mülteciler gelerek kendilerine göre kıyafetlerden alıp gidiyorlar.

Artık kullanılmayan kıyafetler sadece mahalle sakinlerimden değil tüm Burdur genelinden geliyor. Burada asılan ihtiyaç fazlası ve kullanılmayan kıyafetleri görenler evlerindeki kıyafetlerin değerlenmesi ve ihtiyacı olan biri tarafından kullanılması için getiriyorlar buraya asıyoruz” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive