Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 22-24 Aralık’ta sevk edilmesi planlanan askerlerin sevk tarihleri 26-28 Ocak 2021 tarihine ertelendi. Daha önce kasım ayı sevk tarihlerinde de ertelemeye gidilirken, bakanlık bu ertelemelerde bir değişikliğin olmadığını duyurdu.

Askerlik görevi için 23-25 Kasım tarihlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan yükümlülerin sevk işlemleri 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

ARALIK SEVK İŞLEMLERİ OCAK AYINA ERTELENDİ

MSB tarafından yapılan açıklamada, “22-24 Aralık tarihlerinde sevk edilmesi planlananların sevk işlemleri de 26-28 Ocak 2021’e ertelenmiştir. Erteleme sadece Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevki planlanan ve ilk planlamada 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklananları kapsamaktadır” ifadelerine yer verildi.

KASIM AYINDAN ARALIK AYINA ERTELENENLERİN SEVK TARİHİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

Açıklamanın devamında, “Kasım ayından Aralık’a ertelenenlerin sevk tarihinde bir değişiklik yoktur. 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklanan yükümlüler sevk tarihlerini E-Devlet’ten takip edebilecek, duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr adresinden ulaşabilecektir” denildi.