GündemManşetArtık kaldırımları, yayalar değil; araçlar kullanıyor!

1 sene ago

OTOPARK SORUNU!

Burdur ili, araç yoğunluğu bakımından, kişi başına düşen araç verilerinde Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında yer alıyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen, kent merkezinde kişi başına düşen araç sayısı, Türkiye’de hep ilk beş sıra içersinde… Burdur’da şehir merkezinde araç yoğunluğundan dolayı yaşanan sorunlar da bitmek bilmiyor. Otopark kültürünün henüz tam anlamıyla yerleşmediği Burdur’da insanlar cadde üzerine sokak aralarına araçlarını park ederek hem yaya, hem araç trafiğini olumsuz yönde etkilemeye maalesef devam ediyor!..

Sokak arası ve cadde üzerine park edilen araçlar yetmezmiş gibi artık araçlar yaya yollarını da işgal etmeye başladı. Son günlerde kaldırımlara park edilen araçlar dikkat çekiyor.

Küçük olan ve araç parklarıyla daha da daralan sokaklarda zaten yürümekte zorluk çeken yayalar, kendilerine yürümeleri için ayrılmış kaldırımlara park edilen araçları görünce, ‘yok artık bu kadarı da olmaz!’ diyorlar.

Özellikle Gazi Caddesi‘ni, Aşağı Pazar’a bağlayan sokaklardaki ha- talı parklar, çift araç parkları ve son olarak ta kaldırıma yapılan araç parkları alış-veriş için bu sokaklardan geçmek zorunda kalan vatandaşları, adeta çileden çıkarıyor!

2019 Mart yerel seçimleri öncesinde şehrimizdeki araç yo- ğunluğu, otopark eksikliği, trafik akışı gibi konu başlıkları, başkan adaylarının vaadlerinin hepsinde öne çıkıyor. Yeni otopark projeleri, en rağbet gören vaadler arasında yer alıyor….

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive