Afyonkarahisar’da, 1998 yılında makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında hayatlarını kaybeden Burdur eski Belediye Başkanı Armağan İlci, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülçin İlci Bozkurt ve makam şoförü Ahmet Uğuz ölümlerinin 23. yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen anma programına, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Armağan İlci, Gülçin İlci Bozkurt ve Ahmet Uğuz’un sevenleri ile yakınları katıldı.

Merhum Belediye Başkanı Armağan İlci’nin mezarı başında konuşan Başkan Ercengiz; “Çok sevilen Belediye Başkanı merhum Armağan İlci ve çalışma arkadaşlarını bir kez daha anmak üzere mezarları başındayız. Üzerinden 23 yıl geçti. Hem acı taze hem de yaptıklarıyla görev süresi içerisinde Burdur’a kazandırdıklarıyla, duruşuyla ve Burdur halkının gönlündeki yeriyle asla unutmadık, unutmayacağımız bir Belediye Başkanımız olarak hatırası hep içimizde kalacak. Sevilen bir insan olan başkanımızı ve onun çalışmalarını Burdur Belediyesi’nde sürdürmeye gayret ediyoruz. Aslolan doğru yerde doğru çalışmaları yapabilmek. Kaldı ki 2 dönem belediye başkanlığında başkanımız Burdur’a önemli şeyler kazandırdı. Bununla beraber kişisel davranışları ve siyasi görüşümüzü temsiliyeti noktasında dik duruşuyla sadece partilimizin, örgütümüzün değil tüm Burdur halkının gönlünde taht kurmuştu. O nedenle de Burdur halkının gönlünden hiç gitmedi. Erken kaybettik. Elim bir kazada kaybettik. Çok üzüldük ama bizi sadece şu anda mutlu edebilen tek şey, aradan geçen 23 yıla rağmen hala birçok seveninin hala hiçbir beklentisi olmadan gelip, başında başkanımızı anabilmesidir. Ben kendi ve kurumumuz adına ayrıca İlci ve Uğuz aileleri adına teşekkür etmek istiyorum burada bulunan herkese. Mekânları cennet olsun. Yattıkları yerde rahat etsinler. Çünkü kamu hizmeti kolay bir görev değil. Bu görevi yaparken çoluğundan çocuğundan, eşinden dostundan vazgeçerek yaptığı bu görevde en büyük bedeli canlarını vererek ödemişlerdir. Eğer bizde bir hakları varsa her zaman olduğu gibi bizden yana helal olsun.” diye konuştu.

Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından katılımcılar, Burdur eski Belediye Başkanı Armağan İlci, çalışma arkadaşları Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülçin İlci Bozkurt ve makam şoförü Ahmet Uğuz’un mezarlarının başında dua ederek, karanfil bıraktı.

MUHAMMET FATİH BAŞCI