Araç sahiplerini çok zor durumda bırakacak bir masraf daha çıktı.

Türkiye’de yüksek enflasyon nedeniyle A’den Z’ye tüm ihtiyaçların fiyatları artmaya devam ediyor. Bu kapsamda enflasyondan en çok etkilenen sektörler arasında ise otomotiv sektörü yer aldı.

Araç sahiplerini zor durumda bırakacak haber ise yaz lastiklerinde geldi. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sürücüler araçlarına yaz lastiklerini takmaya başladı. Bu seneki lastik fiyatları ise geçen yıla oranla büyük artış gösterdi.

1426854142853

Enflasyonun maliyetleri artırması nedeniyle son 6 ayda fiyatlar cep yakıyor. Lastikçilerde ortalama fiyatlar 2 bin 659 TL seviyesine yükselirken araç sahipleri bu durum karşında zor durumda kaldı.

Sektör temsilcilerine göre, yaz lastiği fiyatları son zamanlarda artan maliyetler ve hammadde fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle zamlandı.

Asgari Ücrete Zam Gelecek mi? Fatih Portakal'dan Kulis Bilgisi Geldi Asgari Ücrete Zam Gelecek mi? Fatih Portakal'dan Kulis Bilgisi Geldi

2023 yılında ortalama bin 547 TL, 6 ay önce ise 2 bin TL civarında olan lastik fiyatları son dönemde artan maliyetler sebebiyle 5 bin TL’ye kadar dayandı.

koalay-yazlastik

GÜNCEL YAZ LASTİĞİ FİYATLARI

Continental güncel yaz lastik fiyatları 2 bin 659 TL ile 5 bin 87 arasında değişiyor.

Lassa’da ise yaz lastik fiyatları en düşük 3 bin 729 TL ile en yüksek 4 bin 569 TL arasında değişiyor.

Goodyear’da fiyatlar 2 bin 184 – 2 bin 765 TL arasında değişirken Aptany’de ise 3 bin 348 TL ile 4 bin 102 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Editör: Hatice Kübra Savaş