GenelAntalya’daki deprem ilimizde de hissedildi

5 sene ago

Geçtiğimiz Salı gecesi, (Çarşamba gününün ilk saatlerinde saat 00.27’de) komşu ilimiz Antalya’nın Kale İlçesi’nde richter ölçeği’ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya’daki deprem ilimizde de hissedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’nın verilerine göre, saat 00.27’de Kale İlçesi’nde Richter Ölçeği’ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 34.92 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem can veya mal kaybına neden olmadı.

DİKKAT SALLANDIK!

Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 00.27’de Antalya ili Kale (Demre) İlçesi Kaleüçağız Köyü’nde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Burdur’da da hissedildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Oral, Afet Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından Antalya ili, ilçeleri ve köyleri ile yapılan görüşmelerde herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını, can ve mal kaybı olmadığı bilgisini aldıklarını belirtti.

Gece boyunca 11 artçısı olan depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını söyleyen AFAD İl Müdürü Mehmet Oral, depremin artçılarının 24 saat takip edilmekte olduğunu ve kurum personelinin 24 saat teyakkuzda olduğunu dile getirdi.

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, kurumsal internet sitesinde kamuoyunu bilgilendirici verileri sürekli paylaşıyor.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive