Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisi İdil Karpuz (21) annesinin Müdür olduğu lisede aynı yaştaki Kader Mangaldağ ve Songül Yüksel arkadaşları ile birlikte Anaokulu öğrencilerine gönüllü İngilizce eğitimi veriyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencileri idil Karpuz, Kader Mangaldağ ve Songül Yüksel, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında haftada bir gün Emekevler mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulundaki öğrencilere bir saat süreyle gönüllü pratik İngilizce eğitimi veriyor.

İdil Karpuz “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında annemin müdürü olduğu Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulunda İngilizce eğitimi veriyoruz. Çocukların öğrenmelerinin kalıcı olmasını sağlayıcı şarkılarla, hikayelerle, kuklalarla hatta kostümlerle eğitim veriyoruz. Öğrencilerin gerçekten eğlenerek ve zevk alarak dil eğitimi kazandığını görüyoruz. Öğrenciler şarkıları dinlediklerinde bir bilgi aldıklarının farkına varmıyorlar ancak içsel olarak zihinlerinde o kelimeler yer etmiş oluyor. Bizim de amaçladığımız zaten bu. Her hafta perşembe günleri üç sınıfa iki arkadaşımla birlikte birer saat eğitim veriyoruz” diye konuştu.

Okul Müdürü Özlem Karpuz’da “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencileri tarafından 8 yıldır okulumuz bünyesinde bulunan Uygulama Anaokulu öğrencilerine çocukların zihninde kalıcı olması için müzik ve dans eşliğinde eğlenceli ve kalıcı bir şekilde pratik İngilizce kursu veriliyor. Bu çalışmalarla ilgili olarak velilerimizden de olumlu dönüşler alıyoruz” dedi.

Karpuz; “Üniversitemizle yaptığımız iş birliği kapsamında İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencileri okulumuza gelerek gönüllü olarak tüm yaş gruplarında eğitim veriyorlar. MAKÜ Öğretim üyesi Tuba Şule Karadayı Kargı ve aralarında kızımın da yer aldığı öğrencilerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.