ManşetÜniversite-MAKÜAĞLASUN MYO ÖĞRENCİLERİNDEN; Anlamlı Ankara Ziyareti

2 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Ağlasun Meslek Yüksekokulu öğrencileri, İstiklâl Marşımızın TBMM’de kabülünün 97’inci yıl dönümünü kutladığımız hafta içersinde, 12 Mart’ın anlamına, ruhuna uygun bir etkinlik gerçekleştirdi.

Ankara’ya çıkarma yapan MAKÜ Ağlasun MYO öğrencileri, ismini taşıdıkları Üniversite’yi Ankara’da en iyi şekilde temsil ettiler. İstiklâl Marşımızı kaleme alan büyük dava ve fikir adamı Mehmet Akif’in birinci Meclis’te Burdur Mebusu olarak görev yapması, Vatan Şairinin adını gururlu taşıyan Üniversite’nin Burdur’da bulunması, İstiklâl Marşı’nın TBMM’de kabul edilişinin 97. yılı etkinlikleri, Ağlasun’daki üniversite öğrencilerinin Ankara ziyaretlerine ayrı bir anlam yüklerken, başka bir hava kattı…Başkent’te Gazi Meclisi ziyaret eden öğrencileri Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik karşıladı. Ağlasun’dan gelen üniversite öğrencileriyle yakından ilgilenen, Meclisi öğrencilere gezdiren Özçelik, daha sonra öğrencileri Gençlik Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile bir araya getirdi.

Meclis genel kurulundaki 20 saatlik yoğun mesaiden çıkarak Meclis’te öğrencileri ağırlayan Özçelik, bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive