İlçeManşetAnkara’da Bucak mesaisi

2 sene ago

İlimiz Bucak ilçesinden Ankara’ya giden heyet, üst düzey temas ve ziyaretler gerçekleştirdi. Bucak heyeti Ankara’daki temas ve ziyaret trafiğinde; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, Karayolları Genel Müdür İsmail Kartal ile görüştü.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek yaptığı açıklamada; Bucak heyetinin ziyaretlerini değerlendirdi.AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Burdur ve Bucak ilçesinde hükümet tarafından yürütülen proje ve çalışmalar hakkında Ankara’da bir dizi bakanlık ve kamu kurumu ziyaretlerinde bulundu. Petek’in Ankara’daki Burdur mesaisinde Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin ile AK Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül de yer aldı.

Burdur ve Bucak’ta devam eden ve yapılması gereken çalışmalar ile projeler hakkında ziyaretlerde bulunduklarını kaydeden AK Parti Milletvekili Petek, yapılan Ankara mesaisinin önümüzdeki süreçte olumlu şekilde sonuçlanacağını aktardı.

Petek, yapılan ziyaret ve görüşmelerde, beldelerde eksikliği bulunan Jandarma Karakollarının yeniden açılması, araç otoparklarının genişletilmesi, belediye kaynaklarının artırılması ve yeni yol projelerinin gerçekleştirilmesi konusunda görüşmeler yapıldığını açıkladı.

İlk olarak beraberindekilerle birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Milletvekili Reşat Petek, burada Bucak’ın ihtiyaçları ve yeni projelerle ilgili istişarelerde bulunduklarını, Bucak ilçesi hakkında bilgiler aktararak, araç parkının genişletilmesi konusunda istenilen talebe olumlu yanıt aldıklarını ifade etti.

Petek daha sonra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i ziyaret etti. Genel Komutan’dan Bucak’ın Kızılkaya ve Çavdır’ın Söğüt beldelerinde kapanan Jandarma Karakol Komutanlıklarının tekrar kurulması için talepte bulunan Petek, bu konuda verilen talimatla Jandarma Karakol Komutanlıklarının yeniden kurulacağı müjdesini aldıklarını iletti.

Ziyaretlerine İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ile devam ettiklerini kaydeden Petek, “Bucak Belediyemizle İller Bankası arasında devam eden projeleri değerlendirdik. İlçe- mizle ilgili projeler hakkında istişarelerde bulunduk. Projelerin durumu hakkında bilgi verdik ve desteklerini istedik. Mütevazi ve hizmet adamı İller Bankası Genel Müdürümüz Yusuf Büyük’e ilgi ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Petek, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ı makamında ziyaret ederek, “Bucak-Kocaaliler hattı Bucak Merkez geçişi kısmının binek taşıt aracı, ticari taşıt aracı, yük kamyonları, yol üstü otopark ve yaya trafiği açısından rahatlatılması ve bu kullanımların birbirinden ayrılabilmesi” amacıyla söz konusu karayoluna alternatif olarak hazırlanan Bucak – Kocaaliler Karayolu ‘Bucak Geçişi Çevre Yolu Projesi’ni sundu.

Petek, burada yapılan ziyaret sonrasında da olumlu bir dönüş alındığını söyleyerek teknik inceleme ve yatırım programına alınma çalışmalarına hız verildiğini kaydetti.

Petek ve beraberindeki heyetin son ziyaret adresi ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Bakan Soylu’yu makamında ziyaret eden Petek, Sezgin ve Şengül, Burdur ve Bucak hakkında brifing vererek istişarelerde bulundular.

Kodlama : SadeMedia Interactive