GündemManşetAnayasa değişikliği paketi Meclis’te kabul edildi (Göker, Amasya Genelgesi’nin 3. maddesini sosyal medyada paylaştı)

3 sene ago

18 maddelik Anayasa değişikliği paketi Meclis’te 339 oyla kabul edildi. Anayasa değişikliği teklifinin ikinci turu sonunda, geçtiğimiz Cuma gecesi teklifin tümü üzerinde yapılan oylama ile 18 maddelik paket kabul edildi. AK Parti’nin 18 maddeden oluşan, yürütme erkini Cumhurbaşkanı’na devrededen, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, 339 oyla kabul edilerek yasalaştı.TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa Maratonu 9 Ocak’ta başladı. İkinci tur görüşmelerine ise 18 Ocak’ta başlanmıştı…

Anayasa değişikliği teklifinin Meclis’te kabul edilmesi ve referandum sürecinin başlamasına yönelik ilimiz Milletvekillerinden ilk değerlendirmeler sosyal medya hesaplarından geldi. Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek ile CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya paylaşımlarıyla, Anayasa değişikliği ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Petek: “Sıra Sende Türkiye”

9 Ocak 2017’den bu yana yoğun bir şekilde devam eden görüşmelerin 20 Ocak Cuma gecesi sonuçlanmasının ardından Meclis genel kurulunda Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte çektirdiği fotoğrafı paylaşan AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, “Anayasa Değişikliği teklifimizin tümü üzerinde oylama sonucu 339 kabul oyu ile kabul edilmiştir… Hayırlı Olsun…” ifadeleri ile #SıraSendeTürkiye #ArtıkSözdeKarardaMilletin #HayırlıOlsunTürkiyem #CumhurbaşkanlığıSistemi—Türkiye Büyük Millet Meclisi’ etiketlerini takipçiyleriyle paylaştı.

Göker: “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracak” (Amasya Genelgeli paylaşım)

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Anayasa değişikliği teklifine karşı çıkan, sert muhalefet yapan isimlerin başında geliyor… Anayasa değişikliği teklifinin gündeme geldiği andan itibaren, teklifin Meclise getirilmesi ve görüşülmesi esnasında özellikle sosyal medya paylaşımlarıyla, pakete yoğun eleştiriler getiren ilimiz CHP Milletvekili Göker’in Anayasa değişikliği paketinin kabulünün ardından, sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklama, referandumla ilgili oldu.

Göker, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için söz Türk Milleti’nde ve Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” ifadelerini takipçileriyle paylaştı.

İlimiz CHP Milletvekili Mehmet Göker, Milli Mücadele döneminde Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya Genelgesinde yayımlanan üçüncü maddesindeki “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözlerinden alıntı yaparak, referandum sürecinde, halkın hayır oylarıyla, bağımsızlığını koruyacağını iddia etti.

GÖKER’DEN ‘BAHÇELİ’ ELEŞTİRİSİ!

Göker, sosyal medyada son paylaşımlarında MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sert ifadelerle yükleniyor. AK Parti’nin Meclise sunduğu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP’li Milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen Anayasa değişikliği paketinde, MHP Lideri Bahçeli’nin tavrını eleştiren Göker, “bu ülkenin çocukları, siz, kendi ikbali için Parlamenter Sistemi yıkma kararına EVET diyen LİDER vekillerini asla unutmayacak.

2002’de ekonomik kriz sonrası düzelme henüz başlamışken ERKEN SEÇİM çağrısı. 2007 meclis çoğunluğu sağlayarak Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçtirtilmesi 2015 seçim akşamı ERKEN SEÇİM istenmesi, Meclis başkanlığı seçiminde AKP adayına örtülü destek, şimdi ise başkanlık sistemine EVET. Ne diyelim…” ifadelerini takipçileriyle paylaştı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive