GündemManşetSporBurdur’da amatör maçlar da seyircisiz oynandı

2 ay ago

Burdur’da Birinci Amatör Küme Play-Off maçları ile İkinci Amatör Küme maçları, 15 Mart 2020 Pazar günü seyircisiz oynandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı futbol maçlarının seyircisiz oynanması kararı gereği Burdur’da hafta sonu Birinci Amatör Küme Play-Off maçları ile İkinci Amatör Küme maçlarının seyircisiz oynanması nedeniyle tribünler boş kaldı. Burdurlu futbolseverler Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmaları Vatandaşların ‘beleştepe’ diye isimlendirdiği Gençlik Merkezi bahçesinden izledi.

Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan Hacılar Gençlikspor-Gölhisarspor karşılaşmasında ise Gölhisar’lı taraftarlar stadı gören 5 katlı bir binanın en üst katından izleyerek takımlarını destekledi.

Play-Off grubunda Yeşilova Belediyespor Burdur Belediyespor’u 2-0 yenerek 9 puanla liderliğini devam ettirdi. Gölhisarspor ise Hacılar Gençlikspor’u 6-1 yenerek 8 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. Kışla Stadı’nda oynanan ikinci amatör küme karşılaşmalarında ise Burdur Gücü Karamanlıspor’u 4-2, Burdur Gençlik ve Spor Yeni Büğdüzspor’u 8-1, Gazi Atatürk Stadı’nda Cumartesi günü oynanan karşılaşmada ise Burdur Gölspor Burdur Şekerspor’u 4-3 mağlup etti. İkinci Amatör Kümede Burdur Gençlikspor 9 puanla liderliğini sürdürdü. Burdur Gücü ise 8 puanla ikinci sırada yer aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive