Amasya'nın çeşitli ilçelerinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü planlı elektrik kesintileri yaşanacak. İşte detaylar ve kesintiden etkilenecek bölgeler:

Merkez İlçesinde Elektrik Kesintisi

Amasya Merkez ilçesinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 13:00 ile 17:00 arasında dört saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni, Şeyhsadi Köyü Recep Aktürk YB işi için iletken çekimi çalışmaları olarak açıklandı.

Elektrik kesintisinden etkilenecek mahalle ve köyler: Şeyhsadi Köyü.

Taşova İlçesinde Elektrik Kesintisi

Taşova ilçesinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 09:30 ile 13:30 arasında dört saat sürecek bir elektrik kesintisi planlanmaktadır. Kesintinin nedeni, Özmaya fabrikası kabin binası çatı onarımı çalışmalarıdır.

Elektrik kesintisinden etkilenecek köyler: Durucasu Köyü, Tekke B.C., Durucasu Köyü, Özbaraklı Köyü.

Merzifon İlçesinde Elektrik Kesintisi

Merzifon ilçesinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 09:00 ile 17:00 arasında sekiz saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni, Kayadüzü kabin belediye çıkışında armatür dönüşüm ve 2. seviye bakım çalışmalarıdır.

Futbolda Yabancı Sınırı Kalkıyor mu? TFF Başkanı Açıkladı! Futbolda Yabancı Sınırı Kalkıyor mu? TFF Başkanı Açıkladı!

Elektrik kesintisinden etkilenecek köyler: Kayadüzü Köyü.

Diğer Elektrik Kesintileri

Amasya Merkez'de 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 09:30 ile 13:30 arasında dört saat sürecek bir başka elektrik kesintisi de yaşanacak. Bu kesintinin nedeni, Özmaya fabrikası kabin binası çatı onarım çalışmalarıdır.

Elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve köyler: Akdağ B.C. Direkli Köyü, Akdağ B.C. Kızseki Köyü, Akdağ B.C. Kuzgeçe Köyü, Bağlıca Köyü, Bulduklu Köyü, Doğantepe B.C. Ilgazi Köyü, Durucasu Köyü, Direkli Köyü, Kızılkışlacık Köyü, Yassıçalı Köyü, Yeniköy Mahallesi, Yeşilyenice Mahallesi, Yıkılgan Köyü, Ziyaret Belediyesi, Çiğdemlik B.M. Köyü.

Kaynak: İsmail Atız