26 Haziran 2024 Çarşamba günü, Yedaş Elektrik tarafından gerçekleştirilen bakım ve şebeke yenileme çalışmaları nedeniyle Amasya'nın birçok ilçesinde geniş kapsamlı elektrik kesintileri yaşanıyor. Özellikle Gümüşhacıköy, Merkez ve Merzifon ilçelerinde sabah 09:00'dan akşam 17:00'ye kadar sürecek olan bu kesintiler, günlük hayatı olumsuz etkiliyor.

Rize Pazar Belediyesi Personel Alımı Yapacak Rize Pazar Belediyesi Personel Alımı Yapacak

Gümüşhacıköy ilçesinde Bademli, Kızık, Kızılca ve Kutluca köylerinin yanı sıra Saraycık bölgesindeki köyler de kesintilerden etkileniyor. Merkez ilçesinde Kapıkaya Mücavir bölgesi kesintilerden nasibini alırken, Merzifon ilçesinde Alıcık, Büyükçay, Demirpınar, Elmayolu, Karacakaya ve Küçükçay köylerinde elektrik kesintileri yaşanıyor.

Elektrik kesintilerinin sebebi olarak belirtilen bakım çalışmaları ve arızalar, bölge halkının günlük işlerini aksatırken, özellikle esnaf ve sanayi işletmelerinde üretim durma noktasına geldi. Yedaş Elektrik yetkilileri, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ve elektrik hizmetinin normale döneceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ