Oy sayımı için sandıkları açılır açılmaz Altınyayla için seçim sonuçları anlık olarak Burdur Yeni Gün Medya tarafından takip edilecek ve sonuçlar anlık olarak www.burduryenigun.com adresinden vatandaşlarla paylaşılacak. Açılan sandıkları ve oy oranlarını Burdur Yeni Gün’ün internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından ya da canlı yayınından anbean takip edebilirsiniz

ALTINYAYLA’nın Seçim Tablosu Nasıl?

2019 mahalli idareler seçiminde Altınyayla’da toplam 2.508 seçmenden 2.333 oy sayımı gerçekleşti ve bu oylardan 2.156 tanesi geçerli sayıldı.

2019 yerel seçimlerinde Altınyayla Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Ahmet Serttaş, İYİ Parti’den Recep Ergan, MHP’den Ali Karayel, Saadet Partisi’nden Hasan Kavçakar, BTP’den Engin Ertekin yarıştı. 1.415 oy sayısı ve %65.63 oy oranı ile AK Parti’den Ahmet Serttaş, Belediye Başkanlığı seçimini kazandı.

2019altınyayla

(Görsel: 31 Mart 2019 Altınyayla Seçim Sonuçları)

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimi için ise Altınyayla’da, AK Parti’den Ahmet Serttaş, MHP’den Selen Kınalı, Yeniden Refah Partisi’nden Kasım Bozkurt, Zafer Partisi’nden Abdurrakip Dölek, Saadet Partisi’nden Vedat Hasyılmaz, HÜDA Par’dan Abdullah Temur Altınyayla Belediye Başkanlığı için adaylığa çıkan isimler oldu.

2024altınyayla

(Görsel: 31 Mart 2024 Altınyayla Seçim Adayları)

31 Mart Pazar günü sandıklar açılır açılmaz oy sayımları ve oranları ile ilgili bütün bilgileri canlı olarak Burdur Yeni Gün WebTv’den canlı izleyebilir, www.burduryenigun.com internet sitesinden okuyabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

ALTINYAYLA Seçim Sonuçları Canlı ve Anlık Takip Et

Burdur merkez, ilçeler ve beldeler olmak üzere toplam on beş bölgede yöneticilerin oylama ile belirleneceği seçim 31 Mart Pazar gününde gerçekleştirilecek. Sandıkların açılması ile oy sayımı başlar başlamaz Altınyayla seçim sonuçları, il merkezi, ilçeler ve beldelerdeki oy oranı canlı olarak aktarılacak. Burdur seçim sonuçları canlı olarak Burdur Yeni Gün’de paylaşılacak. Nerede, kimin, hangi partinin önde olduğunu sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.