GenelAlman gençlerin ziyaretinde ‘İNSAN SEVGİSİ’ni vurgulayan Vali Kürklü: “Paylaşamayacağımız hiçbir şey yok”

5 sene ago

Almanya Haagen’den Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Burdur’a gelen öğrenciler Vali Kürklü’yü ziyaret etti.

Almanya Haagen şehrinden gelen öğrencilerin ziyaretleri sırasında Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Burdur Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Haltaş, Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi üyeleri ve Burdur Gençlik Merkezi üyesi gençler yer aldı.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi’nin , 2015 yılı içerisinde Almanya’nın Hagen şehrinde sürdürülen SJD Die Falken UB Hagen e. V. Kuruluşu ile “Uluslararası Gençlik Faliyetleri” çerçevesinde “Türk-Alman Gençlik Değişim Projesi’ni ” Burdur Gençlik Merkezi ortaklığıyla gerçekleştiğini dile getiren Burdur Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Haltaş, proje kapsamında Burdur’a gelen öğrencilere faaliyet gösterilen spor dalları ile ilgili ziyaretler yapıdığını ve bilgi verildiğini bildirdi.

Haltaş, öğrencilerin kalacakları süre içerisinde Burdur’un kültürel değerleri adı altında antik şehir ve tarihi konakları gezdireceklerinin bilgisini verdi.

Vali Hasan Kürklü, dünya’nın küresel bir köy olduğunu belirterek toplu ulaşım ve haberleşmenin de çok yaygın bir şekilde geliştiğini kaydetti. Dünyadaki ülkelerin birbirini tanımasının önemli olduğuna vurgu yapan Vali Kürklü, insanların tanımadığı şeylerden korktuğunu kaydetti. Alman Fransız ve Türk’ün birer insan olduğunu belirten Vali Kürklü, “Bizim dinimizde de yaradılanı severiz yaradandan ötürü. Bunun için de insan sevgisini önemsiyoruz. Biz Allah’ın yarattığı bir kuluz. Paylaşamayacağımız hiç bir şey yok. Bir araya gelip konuştuğumuzda bir çok düşüncelerimizin de aynı olduğnu görürüz. Bu tür programları önemsiyoruz. Dünya barışına katkı sağlayacağı ümidindeyiz. Sporcular bizim için ayrı bir öneme sahip. Spor yapan kişinin daha sağlıklı düşündüğüne inanıyoruz. Onun için bütün gençlerin spor yapmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive