Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Burdur Göl Spor Altyapı Kulübünü ziyaret etti.

Genç sporculara nasihat veren Çavuşoğlu, Burdur kampının iyi gittiğini belirtirken tüm takımlara Burdur MAKÜ Spor Tesislerine kamp yapmaya gelmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Tesislerinde kamp çalışmalarını sürdüren Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, antrenörlüğünü eski futbolcusu Uğur Kuşakçı’nın yaptığı Burdur Göl Spor Altyapı Kulübünü ziyaret ederek altyapı da eğitim gören futbolcu adayları ile bir araya geldi.

“İnşallah büyük takımlarda da futbol oynama hayallerinizi gerçekleştirirsiniz”

Genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Çavuşoğlu; “Zamanında hocanız daha gençti beraber çalıştık. Bizle de profosyonel oldu. İnşallah sizlerde hepiniz birer profosyonel olacaksınız. İyi çalışacaksınız ama her şeyden önce ahlak çok önemli. Disiplinli, ahlaklı, çalışkan, kurallara uyan, hocasının sözünü dinleyen her zaman kazanır. İnşallah sizde hep öyle olacaksınız, başaracaksınız. Tabi bu işin yolu çok çalışmaktan gider. Hocaların verdiği taktikleri, çalışmaları ezberlemekten, tatbik etmekten, uygulamaktan geçer. İnşallah sizlerde büyüyünce, büyüye büyüye iyi sporcular olursunuz. Mutlaka aranızdan iyi sporcular çıkacaktır. Büyük takımlarda da belki bir gün futbol oynama hayalleriniz vardır. İnşallah büyük takımlarda da futbol oynama hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Ama bunların hepsi çok çalışmaktan geçer.” diyerek sporculara nasihatlerde bulundu.

“Bütün takımlarımızı buraya kampa gelmelerini tavsiye ediyorum”

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu; “Bugün Burdur’dayız. Alanyaspor’umuzun kampı nedeniyle. Bugünde bir hazırlık maçımız var. Buraya da Uğur Kuşakçı kardeşimiz zamanında benim futbolcumdu. Onun da okulunun altyapısını ziyarete geldim. Burdur’da gerçekten Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi içerisinde devletimiz tarafından üniversitemiz tarafından yapılan bir tesis var. 5 yıldızlı bir otel, muazzam bir otel. Aynı zaman da 3 tane idman sahası ve 1 tane de stad var. Bence hepsi çok güzel. Buraya biz ilk defa kampa geldik. Şu anda kamp çok iyi gidiyor, sahaları da çok güzel. Ben bütün takımlarımızı buraya kampa gelmelerini tavsiye ediyorum. Havası da güzel. İnşallah bundan sonraki süreçte MAKÜ’nün içerisindeki tesislere daha çok takımlar gelecek, spor camiaları gelecek ve tamamen bir kamp merkezi olmaya aday bir yer. Önümüzdeki yıl da bu daha çok gelişmiş bir şekilde inşallah herkesin, birçok takımın buraya gelip kamp yapacağı bir ortam var. Zamanla da bunu göreceğiz, öyle de olacaktır zaten.” dedi.

Burdur Göl Spor Altyapı Kulübü Antrenörü Uğur Kuşakçı, ziyaret dolayısyla Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’na forma hediye etti.

Burdur Göl Spor Altyapı Kulübü Antrenörü Uğur Kuşakçı’da ziyaret hakkında; “Sayın başkanım Hasan Çavuşoğlu ile yıllar öncesine dayanan Futbolcu-Başkan’dan öte baba-oğul ilişkimiz var ve sürekli iletişim halindeyiz. Burdur’a kamp için gelen Alanyaspor’umuzu da Burdur’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Yıllar önce bende Alanyaspor da profesyonel futbolculuğa adım attım. Şimdi ise nice yetenekleri Burdur’dan Alanyaspor’a ve Türk futboluna kazandırmak için uğraşıyoruz. Sayın başkanım Hasan Çavuşoğlu’na ziyareti için öğrencilerim ve şahsım adına teşekkür ederim.”ifadelerini kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı