KültürManşetALACA DOKUMALARINA; yeni mağaza

2 sene ago

Burdur’un değerlerinden biri olan, yaklaşık 15 yıldır Burdur Belediyesi’nin destekleri, projeleriyle yaşatılmaya çalışılan alaca dokumalarında, yeni mağazacılık anlayışı hizmete girdi.

Burdur Belediyesi Alaca Dokuma Atölyesi’nde üretilen B’laca marka ürünler, Cumhuriyet Meydanındaki yeni mağazada satışa sunulmaya başladı. Burdur’un değerlerinden biri olan, yaklaşık 15 yıldır Burdur Belediyesi’nin destekleri, projeleriyle yaşatılmaya çalışılan alaca dokumalarında yeni mağazacılık anlayışı hizmete girdi.

Burdur Belediyesi Alaca Dokuma Atölyesi’nde üretilen B’laca marka ürünler, Cumhuriyet Meydanındaki yeni mağazada satışa sunulmaya başladı.

15 yıldır Yukarı Pazar Halı Sarayı’nda hizmet veren Alaca Dokumaları Atölyesi ürünleri yeni mağazasına kavuştu. Uzun yıllardır Cumhuriyet Parkı altındaki Belediye dükkânlarında hizmet veren Alaca Dokumaları Satış Mağazası yaklaşık bir hafta önce Burdur Belediyesi Eski Hizmet Binası yanına yapılan yeni yerde ürün satışına başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz haftalarda Alaca Dokumaları yeni satış mağazası ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, Alaca Dokumaları yeni satış mağazasının Alaca Dokumalarının tanıtımı açısından çok önemli olduğunu, şehrimizin öğrenci şehri olduğunu ve öğrencilerin tanıtımda çok büyük bir etken oluşturacağını, ilimize tur ile gelen misafirlerin kolay ulaşabileceği ve alış-veriş yapabileceği bir yer olmasından dolayı şehrimize ait bu özel dokumaların satışının daha rahat olacağını söylemişti…

Alaca Dokumaları Satış Mağazası Sorumlusu Rahime Yalkın; “Alaca Dokumalarına ilgi güzeldi. Ama bu mağazaya taşınınca satışlarımız ve ilgi daha çok artı. Çünkü meydanda, herkesin çok rahat ulaşabileceği ve çok rahat görüp alış-veriş yapabileceği bir yerdeyiz. Alaca Dokumaları Atölyemiz 15 yıldır faaliyet gösteriyor. Biz de atölyemizde yapılan ürünleri burada satıyor ve tanıtıyoruz. Mağazamızda, masa örtüsü, şömen tabla, sehpa örtüsü, İbecik ve ipek şallar, erkek-bayan şal ve peştamallar, yastık, çanta, kıyafet, seccade gibi birçok ürün bulunmakta. Özellikle şehir dışına çıkacak ve Burdur’a özgü bir hediye götürecek olanlar Alaca Dokumalara çok ilgi gösteriyor. Alaca Dokuma Burdur’umuzun kendine has bir kumaş dokuması. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Tanıtımı ve gelecek nesillere taşınması çok önemli. Bunun için Burdur Belediyesi gerçekten büyük gayret sarf ediyor. İnşallah bu yeni mağazamızla birlikte alaca dokumamız daha büyük kitlelere ulaşır” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive